Pergalinga P. Jankūno karjeros pabaiga: „Žalgiris“ – LKL bronzos medalių laimėtojas

Pirmą kartą nuo 2011-ųjų iš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sosto išverstas Kauno „Žalgiris“ pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo pirmenybių bronzos medalius.

P.Jankūnas pergalingai užbaigė profesionalaus krepšininko karjerą.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jun 3, 2022, 6:28 PM, atnaujinta Jun 3, 2022, 9:23 PM

Penktadienį Šiauliuose vykusiose ketvirtose mažojo finalo serijos rungtynėse Kazio Maksvyčio auklėtiniai 89:76 (23:26, 21:14, 23:15, 22:21) pranoko Antano Sireikos treniruojamus Šiaulių „Šiauliai-7bet“ krepšininkus.

„Žalgiris“ laimėjo seriją iki keturių pergalių „sausu“ rezultatu – 4:0.

Kartu tai buvo ir paskutinės Kauno klubo kapitono Pauliaus Jankūno karjeros rungtynės. Nuo 2003-ųjų „Žalgirio“ marškinėlius vilkintis 38-erių puolėjas po šios dvikovos oficialiai užbaigė savo profesionalaus krepšininko kelionę.

23 kartus LKL čempionate iki tol triumfavęs „Žalgiris“ Šiauliuose bronzą iškovojo ne pačiu lengviausiu keliu. Aikštės šeimininkai rungtynių pradžioje stengėsi bausti priešininkus taškų uraganu ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 26:23.

Antrajame kėlinyje kauniečiams pavyko suaktyvinti savo gynybą ir perimti akistatos iniciatyvą – „Žalgiris“ persvėrė rezultatą ir stengėsi nutolti nuo savo priešininkų.

Vis dėlto A.Sireikos kariauna svečių per toli nepaleido – į ilgąją pertrauką Kauno klubas išėjo pirmaudamas keturių taškų pranašumu – 44:40.

Trečiąjį kėlinį K.Maksvyčio auklėtiniai pradėjo atkarpa 7:0 ir įgijo dviženklį pranašumą.

Ketvirčio eigoje vaizdas aikštėje priminė savotišką katės ir pelės žaidimą – „Šiauliai-7bet“ sumažindavo atsilikimą, tačiau „Žalgiris“ ir vėl netrukdavo padidinti persvarą iki dviženklės.

Po trijų kėlinių svečiai buvo priekyje – 67:55.

Paskutiniame ketvirtyje kauniečiai ir toliau kontroliavo reikalus bei nužingsniavo iki LKL bronzinio piliakalnio viršūnės. Šiauliečiai P.Jankūną iš aikštės išlydėjo plojimais atsistojus.

Kauno klubo kapitonas pasibaigus dvikovai savo marškinėlius įteikė treneriui A.Sireikai.

„Šiauliai-7bet“ į LKL mažąjį finalą sugrįžo po dešimties metų pertraukos. Tuo metu „Žalgiris“ dėl pirmenybių bronzos kovojo pirmą kartą klubo istorijoje.

Paskutinėse savo karjeros rungtynėse 205 cm ūgio puolėjas per 16 minučių pelnė 9 taškus, atkovojo 5 kamuolius, rinko 12 naudingumo balų.

„Šiauliai-7bet“: Donatas Sabeckis 23 (5 rez. perd.), Isaiah Armwoodas 11, Issufas Sanonas (6 atk. kam.) ir Arminas Urbutis – po 10, Martynas Varnas 7 (6 rez. perd.).

„Žalgiris“: Marekas Blaževičius 17 (12 atk. kam.), Artūras Milaknis 15 (5/7 trit.), Tyleris Cavanaugh 12, Paulius Jankūnas 9, Janis Strelniekas 8.