Ketvirto kėlinio „Celtics“ uraganas su žeme sulygino „Warriors“ tvirtovę – NBA superfinale priekyje Bostonas

Likus žaisti penkias minutes pirmame šio sezono NBA superfinale po dešimtmečio vėl dėl trofėjaus kovojantys „Boston Celtics“ krepšininkai po įspūdingo spurto ketvirtame kėlinyje pirmavo prieš šeimininkus „Golden State Warriors“ 109:103 ir galiausiai užbaigė šią sėkmę pirmuoju laimėjimu 120:108 (28:32, 28:22, 24:38, 40:16). Tad superfinale „Celtics“ iškart panaikino „Warriors“ aikštės persvarą bei serijoje iki keturių laimėjimų pirmauja 1:0.

„Celtics“ po įspūdingo spurto nokautavo „Golden State Warriors“.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Jun 3, 2022, 7:00 AM, atnaujinta Jun 3, 2022, 8:31 AM

„Celtics“ ekipa „Golden State Warriors“ į miltus sumalė ketvirtame kėlinyje – prieš lemiamą ketvirtį „kariai“ po Stepheno Curry pastangų vis dar pirmavo 92:80 ir atrodė, kad jiems pavyks atlaikyti svečių spaudimą.

Tačiau „Celtics“ uraganas tiesiog nušlavė nuo kelio San Fransisko komandą – per 8 minutes Bostonas spurtavo 31:11, susikrovė 6 taškų persvarą ir ją padidino iki pergalingų 15 taškų, o galiausiai nugalėjo 120:108.

„Warriors“ šioje dvikovoje trečiame kėlinyje pirmavo 80:66, 87:72.

Per ketvirtą kėlinį „Celtics“ pataikė 9 tritaškius, o iš viso per rungtynes įsūdė 21 tolimą metimą iš 41.

Tuo tarpu „Warriors“ įmetė 19 iš 45, o kaip visada daugiausiai tolimų metimų atliko S.Curry – metė 14 ir pataikė pusę iš jų.

Prie Bostono pergalės daugiausiai prisidėjo gimtadienį šventęs Alas Horfordas. 36-erių veteranas pelnė 26 taškus ir atkovojo 6 kamuolius.

S.Curry savo ekipai įmetė 34 taškus (5/11 dvit., 7/14 trit., 3/4 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Antrosios serijos rungtynės pirmadienį vėl bus žaidžiamos San Fransiske.

„Warriors“: Stephenas Curry 34 (7/14 dvit., 5 rez. perd.), Andrew Wigginsas 20 (6/8 dvit.), Klay Thompsonas 15 (3/7 trit.), Otto Porteris 12 (4/5 trit.).

„Celtics“: Alas Horfordas 26 (6/8 trit., 6 atk. kam.), Jaylenas Brownas 24 (8/15 dvit., 2/8 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Derrickas White'as 21 (5/8 trit.), Marcusas Smartas 18 (4/7 trit.), Jaysonas Tatumas 12 (3/17 metimai, 13 rez. perd.).

Lemiamuose NBA mačuose „Celtics“ ir „Warriors“ buvo susikirtę dar tuomet, kai žaidė vienoje konferencijoje – Rytuose santykius aiškinosi keturis kartus ir visus juos laimėjo Bostonas, o 1960-siais ir 1962-siais tapo lygos čempionais.

Po to „Warriors“ persikėlė iš Filadelfijos į San Fransiską.

Bostonas taip pat įveikė „Warriors“ 1964 metų NBA superfinale – prireikė tik penkių mačų, kad Wiltas Chamberlainas bendru asmeniniu rezultatu 146:56 pranoktų San Fransisko žvaigždę Billą Russellą.

„Celtics“ pastarąjį kartą NBA aukso žiedus laimėjo 2008 metais, kai palaužė „Los Angeles Lakers“ ir čempionais tapo aštuntąjį kartą.

Tuo tarpu „Warriors“ savo sąskaitoje turi 3 aukso žiedus ir 2015, 2017 ir 2018 metais krito lemiamose NBA kovose dėl čempionų titulo.