EUROLYGA 2023

SKM direktorius M. Noreika apie „Ryto“ triumfą: „Tokios pergalės uždega jaunimą“

2021–2022 m. sezonas Vilniaus krepšiniui buvo įspūdingas. Vilniaus „Rivile“ pirmą kartą Lietuvos sostinės istorijoje iškovojo Regionų krepšinio lygos (RKL) trofėjų ir teisę žaisti kito sezono Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Vilniaus „Kibirkšties“ moterų krepšinio klubas apgynė Lietuvos čempionų titulą, Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) dominavo Sostinės krepšinio mokykla (SKM), o vyšnia ant pergalių torto tapo Vilniaus „Ryto“ triumfas Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

 SKM komandoms sezonas buvo sėkmingas.<br> SKM nuotr.
 SKM komandoms sezonas buvo sėkmingas.<br> SKM nuotr.
 SKM komandoms sezonas buvo sėkmingas.<br> SKM nuotr.
 SKM komandoms sezonas buvo sėkmingas.<br> SKM nuotr.
 SKM komandoms sezonas buvo sėkmingas.<br> SKM nuotr.
 SKM komandoms sezonas buvo sėkmingas.<br> SKM nuotr.
 SKM komandoms sezonas buvo sėkmingas.<br> SKM nuotr.
 SKM komandoms sezonas buvo sėkmingas.<br> SKM nuotr.
 SKM komandoms sezonas buvo sėkmingas.<br> SKM nuotr.
 SKM komandoms sezonas buvo sėkmingas.<br> SKM nuotr.
 SKM komandoms sezonas buvo sėkmingas.<br> SKM nuotr.
 SKM komandoms sezonas buvo sėkmingas.<br> SKM nuotr.
 SKM komandoms sezonas buvo sėkmingas.<br> SKM nuotr.
 SKM komandoms sezonas buvo sėkmingas.<br> SKM nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

Jun 13, 2022, 1:56 PM, atnaujinta Jun 13, 2022, 2:00 PM

SKM direktorius ir „Ryto“ jaunimo programos vadovas Mindaugas Noreika apžvelgė praėjusį sezoną ir kalbėjo apie ateities planus.

„Tikiuosi, „Ryto“ pergalė LKL čempionate padės tėveliams, kurie įtakoja savo vaikus, labiau pamilti savo miesto klubą, palaikyti jauno žmogaus bandymus siekti karjeros Vilniuje ir taip išlaikyti autentiškumą savo miestui“, – SKM tinklalaidėje kalbėjo M. Noreika.

„Man atrodo, jaunimas Vilniuje turi ką veikti, turi ko siekti, turi ką įrodyti ir turi sąlygas, kuriomis reiktų naudotis. Visos galimybės yra, reikia tik noro“, – įsitikinęs krepšinio specialistas.

Treneriu taip pat dirbantis M. Noreika 2020–2021 m. sezoną su „SKM-I Warranty Expert“ triumfavo MKL U18 čempionate, o šiuo metu vadovauja Lietuvos U20 rinktinei, kuri ruošiasi Europos čempionatui Juodkalnijoje.

– Koks buvo jubiliejinis – 15-asis – SKM sezonas?

– Įtemptas. Kaip ir kiekvienos rungtynės, taip ir kiekvienas sezonas – jis niekada nelengvėja. Pavyzdžiui, „Rytas“ po 12 metų tapo Lietuvos čempionu. Laukėme ilgai, bet pasidžiaugi pora dienų ir prasideda nauji darbai. Taip ir su sezonais – kiekvienas yra sudėtingas ir turintis savų iššūkių. Belieka džiaugtis, kad šis sezonas mums vėl buvo čempioniškas. Skaičiuojame, kad pagal sportinius vaikinų rezultatus vėl turėtume būti pirmoji mokykla Lietuvoje. Išlaikom tą poziciją, kurią krepšinio šalyje tikrai sudėtinga išlaikyti.

– Kokį pažymį dešimtbalėje sistemoje parašytumėte už šį sezoną?

– Dešimt balų. Visada yra ką tobulinti, bet balai rašomi ne už tobulinimą, o už tai, kas nuveikta. Išlaikius egzaminą dešimtukui irgi yra ką tobulinti, galbūt net naują formulę galima išrasti. Pasitikiu, džiaugiuosi savo mokykla ir jai skiriu 10 balų, nes sezonai niekada nebūna lengvi ir reikia džiaugtis tuo, pavyko pasiekti.

– Kokiomis naujovėmis džiaugiatės labiausiai?

– Labai džiaugiuosi atsiradusiomis mergaičių grupėmis, ko iki šiol neturėjome. Tikiu, kad tai gali būti mūsų indėlis į Lietuvos krepšinį. Sezono uždarymo 3x3 turnyre dalyvavo net 12 mergaičių komandų. Džiaugiuosi dėl trenerių, kurie daro gerą darbą, dėl tėvelių, kad patiki mums ugdyti savo mergaites. Tikiu, kad ateityje galime turėti gerus rezultatus.

Labai džiaugiuosi, kad pavyko rasti partnerį ir visi mūsų mokyklos vaikai yra apdrausti. Tą padarėme pirmieji Lietuvoje. Smagu būti priekyje, bet tikrai džiaugsiuosi, jeigu kiti irgi darys tą patį. Tie moksleiviai, kurie sportuoja krepšinio mokyklose, yra Lietuvos žaidėjai ir aš juos matau kaip bendrą vienetą.

Šį sezoną startavome ir su elektronine parduotuve SKMShop.lt. Dabar mūsų atributikos gali įsigyti kiekvienas. SKM bendruomenė visada buvo darni, stipri ir didelė, o elektroninės parduotuvės atsiradimas ją tik dar labiau išryškino, kas man glosto širdį. Taip pat turime reguliarius SKM podkastus. Tai svarbu, nes juose platesnei visuomenei pristatome savo trenerius, žaidėjus, darbuotojus, partnerius, atskleidžiame savo virtuvę.

– Šį sezoną mokyklos komandos pateko į visų amžiaus grupių finalinius ketvertus, bet ten pritrūko sėkmės. Kaip manote, kodėl?

– Aš esu tas treneris ir vadovas, kuris neapeliuoja į sėkmę, Jeigu sakytume, kad pritrūko sėkmės, jos pritrūko 3 komandoms, kurios užėmė 2 vietą. Kai kurioms pritrūko daugiau. Bet nurašyti visko sėkmei negalima. Kažkur pritrūko vieno kito žaidėjo, kažkas buvo traumuotas, sirgo. Tai yra vienos rungtynės ir reikia žiūrėti į darbą viso sezono metu. Pergalės ir pirma vieta yra labai gerai, bet ateityje labiausiai norėtųsi pamatyti, kiek žaidėjų užaugs iki „Ryto“ ir iki kitų rimtų klubo lygio.

– Turbūt esate susidaręs perspektyviausių SKM žaidėjų sąrašą. Kada jie pravers LKL klubų duris?

– Yra labai daug sudedamųjų dalių. Su jaunimu labai sunku pataikyti. Žinoma, reikia taikyti, reikia stebėti žaidėjus, tą mes ir darome. Tikiuosi, „Ryto“ pergalė padės tiems patiems tėveliams, kurie įtakoja savo vaikus, labiau pamilti savo miesto klubą, palaikyti jauno žmogaus bandymus siekti karjeros Vilniuje ir taip išlaikyti autentiškumą savo miestui.

– Kaip apibūdintumėte savo pirmuosius metus „Ryto“ jaunimo programoje?

– Visada atrodo, kad pas kaimyną žolė žalesnę ir nupjauta geriau. Mes turime pakankamai geras sąlygas ir puikias galimybes tobulėti ugdant žaidėjus, pavyzdžiui, iki U20 amžiaus. Vienetai, kurie subręsta anksčiau. Didžioji dalis subręsta ties minėtu amžiumi ir tik tada pasimato tikras jų potencialas, kur jie galėtų žaisti.

Mano fokusas būtų į tai, kad jaunuolis, kuris čia gimė ir užaugo, išlaikytų patriotiškumą savo miestui, įneštų indėlį į savo miesto krepšinį. Džiaugiuosi, kad visi gali daryti laisvus sprendimus. Atstumai sutrumpėjo – dabar Ispanija yra pasiekiama poros valandų trukmės skrydžiu. Tačiau nereikėtų skubėti. Man atrodo, jaunimas Vilniuje turi ką veikti, turi ko siekti, turi ką įrodyti ir turi sąlygas, kuriomis reiktų naudotis.

– Kaip keičiasi jaunimo tobulėjimo sąlygos, Vilniaus „Rivilei“ išsikovojus vietą NKL čempionate?

– Sąlygos nuolat gerėja. Džiaugiuosi bendradarbiavimu su „Riviles“ ir „Ryto“ klubais. Tai rodo, kad mokykla nestovi vietoje – žaidėjai ir treneriai turi sekančio žingsnio galimybę. Tai svarbu ne tik mūsų mokyklai, bet ir visam Vilniui. Visi tikrai turime erdvės augti, todėl reikia keliauti tolyn ir siekti dar aukštesnių tikslų. Visos galimybės yra. Reikia tik noro.

– Kokių naujovių SKM bendruomenė gali tikėtis kitą sezoną?

– Esame išlepinę ir pripratinę savo bendruomenę prie naujovių – jos būna kasmet. Turime paruošę staigmenėlę, bet palaukime, nes jeigu pasakysiu, tai nebus staigmena (šypsosi).

– Praėjusį sezoną trenerių kolektyvą pavyko sustiprinti Arvydu Gronskiu ir Mariumi Pociukoniu. Ar yra planų toliau stiprinti trenerių ir administracijos komandą?

– Mes niekada nesame neužsidarę ir visada esame atviri. Kita vertus, negali kasmet pasipildyti tokio kalibro treneriais. Turi sutapti daug aplinkybių. Turime įvairaus lygio komandų ir vertiname visus trenerius. Jie – viena svarbiausių krepšinio mokyklos dalių.

– Kalbant apie ambicijas ir planus, ką SKM reiktų pasiekti per artėjančius 5 metus?

– Esu realistas, o ne svajotojas. Man labai patinka frazė, kad žaidžiame rytojaus rungtynes, tad ir negalvokime, ką žaisime po mėnesio. Mokyklai netgi linkėčiau iššūkių, nes jie skatina domėtis, ieškoti naujų, įdomių sprendimų. Iššūkių nebijome, juos priimame, bet nenorėčiau užbėgti į priekį, nes 5 metai – ilgas laiko tarpas.

– Kas lemia, kad SKM yra tokia sėkminga organizacija?

– Turime apie 50 trenerių ir stipri administracija suvaldo tą didelę mašiną, kurią mumis pasitikėdami užaugino patys auklėtiniai ir jų tėveliai. Administracija daro didelį darbą, kad rezultatai būti pasiekiami ir už aikštės jos ribų.

Sėkmė didžiąja dalimi priklauso nuo bendravimo su tėveliais. Jeigu treneris sugeba užmegzti ryšį su tėveliais, jie dalyvauja mūsų renginiuose, transliuoja rungtynes ir taip suteikia galimybę jas pamatyti visiems. Matome, kad komandose susikuria labai pozityvios bendruomenės, kurios kartu keliauja į rungtynes, palaiko savo vaikus. Jau net nekalbu apie palaikymą kritinių situacijų metu, kai tėveliai labai stipriai įsijungė ir ieškojo sprendimų būdų.

– Viešoje erdvėje pastebimai padaugėjo SKM bendruomenių grupių. Ar galite papasakoti plačiau apie šią idėją?

– Kaip ir minėjau, komandų bendruomenės visada egzistavo, o dabar mes norime skirti joms daugiau dėmesio. Norime įvardinti savo bendruomenes, norime pasidžiaugti jų organizuojamais renginiais. Norime, kad ta komunikacija vyktų kiekviename Vilniaus mikrorajone, kiekviena bendruomenė būtų autentiška. Mes turime keistis, reaguoti ir prisitaikyti. Dabar daugelis žmonių neišeidami iš namų gali nusipirkti praktiškai bet kokį daiktą. Mes, galėdami krepšinį pasiūlyti kuo arčiau namų, kuriame artimą ryšį su savo bendruomene.

– Lietuvos krepšinis švenčia 100-metį. Ko palinkėtumėte lietuviams šia proga?

– Gerinti vaikų sporto bazių infrastruktūrą. Manau, tai be galo svarbi dalis. Taip pat toliau džiuginti sirgalius pergalėmis. Pergalės yra varomoji jėga ir aš labai tikiu „Ryto“ pergalės efektu Lietuvos čempionate. Tai nebuvo vienos dienos pergalė. Tai buvo viso sezono, o gal ir visų 12 metų pergalė. Tikiu, kad tokios pergalės užkuria jaunimą, visą bendruomenę dar labiau nerti į krepšinį. Lygiai taip pat kaip ir Lietuvos jaunimo, moterų ar vyrų rinktinės pergalės skatina mus toliau būti krepšinio šalimi ir džiaugtis savo pasiekimais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.