Ispanijos krepšinio čempionato finale Šaro auklėtiniai rungtynių pabaigoje palaužė „Real“ krepšininkus

Trečiadienį Ispanijos krepšinio čempionate sužaistos antrosios finalo rungtynės. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ namuose 71:69 (13:17, 19:15, 24:22, 15:15) įveikė Madrido „Real“ krepšininkus.

R. Jokubaitis.<br> Barca basket twitter nuotr.

Jun 16, 2022, 12:10 AM, atnaujinta Aug 11, 2022, 9:24 AM

Katalonai tragiškai pradėjo rungtynes ir sužaidus vos kelias minutes „Real“ krepšininkai išsiveržė į priekį 12:2.

Šaro auklėtiniai greitai sureagavo į tokią svečių pradžią ir jau pirmąjį kėlinį užbaigė atsilikdami tik 4 taškais, o ilgąją pertrauką žengė rezultatai esant lygiam – 32:32.

Po pertraukos ir vėl kiek sėkmingiau atrodė „Real“ krepšininkai, tačiau puikiai pražangas provokavusi „Barcelona“ ekipa neleido svečiams pabėgti, o kėlinio pabaigoje Nicolasas Laprovittola pelnydamas du taškus su pražanga išvedė šeimininkus į priekį – 56:54.

Lemiame kėlinyje Šaro auklėtiniai pirmavo 65:57 ir atrodė, kad gali sėkmingai pabėgti su pergale, tačiau šeimininkai sustojo puolime ir likus rungtyniauti 5 minutes „Real“ rezultatą išlygino – 65:65.

Į lemiamą minutę komandos žengė rezultatui esant lygiam – 69:69. Likus rungtyniauti 27 sekundes Cory Higginsas išprovokavo Walterio Tavareso pražangą ir pataikydamas baudos metimus išvedė šeimininkus į priekį.

Paskutinėje atakoje Madrido klubas viską bandė užbaigti tolimu metimu, tačiau Fabieno Causeuro metimas skriejo pro šalį, o kamuolį puolime atkovojęs Rudy Fernandezas po kelių akimirkų jį pametė.

Įpykę „Real“ krepšininkai po rungtynių net nepasveikinę varžovų išėjo į rūbinę.

„Barcelona“ ekipoje rungtyniaujantis Rokas Jokubaitis aikštelėje praleido 16 minučių, per kurias pelnė 7 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus prasižengė ir surinko 8 naudingumo balus.

Serijoje iki 3 pergalių rezultatas lygus – 1:1. Pirmąsias rungtynes „Barcelona“ namuose pralaimėjo 75:88. Sekančios rungtynės bus žaidžiamos penktadienį, Madride.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 26, Cory Higginsas 10, Brandonas Daviesas ir Nicolasas Laprovittola po 8.

„Real“: Guerschonas Yabusele 16, Walteris Tavaresas 11, Adamas Hanga 10.