Lietuvos švieslentė: futbolo lyderių dvikovos ir „Žaibo“ vandensvydininkų sidabras Šiaurės lygoje

Po rinktinių pertraukos atnaujinus futbolo A lygos varžybas įvyko turnyro lyderių dvikova, kurioje pergalę šventęs Vilniaus „Žalgiris“ aplenkė nugalėtą „Panevėžį“ ir pakilo į pirmąją vietą. Pirmosios lygos lyderių rungtynėse stipresnis buvo Kėdainių „Nevėžis“, moterų A lygoje baigėsi antrasis ratas, o Lietuvos vandensvydžio čempionas Elektrėnų „Žaibas“ buvo išvykęs į Šiaurės lygos finalo aštuoneto turnyrą ir iš jo parsivežė sidabro medalius.

Vilniaus „Žalgiris“ aplenkė nugalėtą „Panevėžį“ ir pakilo į pirmąją vietą<br> fkzalgiris.lt nuotr.

Jun 19, 2022, 9:42 PM

Futbolas

A lyga. 15 turas

Gargždų „Banga“ – Kauno „Hegelmann“ 1:0. M.Vainikaitis 89. 280 žiūrovų.

Telšių „Džiugas“ – Marijampolės „Sūduva“ 2:2. I.Brazas 37, V.Slavickas („Sūduva“, į savo vartus) 57 / K.Mbombo 26, 83. 1000 žiūrovų.

Vilniaus „Riteriai“ – „Šiauliai“ 1:1. G.Paulauskas 47 / D.Romanovskis 65. 160 žiūrovų.

Kauno „Žalgiris“ – „Jonava“ 4:0. L.Martorellis („Jonava“, į savo vartus) 37, L.Pilibaitis 46, M.Sangare 58, M.Thuique 85. 150 žiūrovų.

„Panevėžys“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:2. R.Oliveira 9, 25.

Lentelė: Vilniaus „Žalgiris“ – 32, „Panevėžys“ – 30, „Hegelmann“ – 29, „Riteriai“ – 25, „Sūduva“ – 24, Kauno „Žalgiris“ – 21, „Šiauliai“ – 17, „Banga“ – 14, „Džiugas“ – 9, „Jonava“ – 1.

Rezultatyviausi žaidėjai: M.Thuique (K. „Žalgiris“), R.Oliveira (V. „Žalgiris“), V.Armanavičius („Hegelmann“), L.Sajčičius („Hegelmann“), K.Mbombo („Sūduva“), S.Hamuličius („Sūduva“) ir G.Paulauskas („Riteriai“) – po 5.

Lietuvos čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo iki šio turo pirmavusį „Panevėžį“ ir pakilo į pirmąją vietą. Kartu „Žalgiris“ padidino persvarą prieš kitus persekiotojus, nes savaitgalį taškus prarado pralaimėjęs „Hegelmann“ ir lygiosiomis sužaidę „Riteriai“ bei „Sūduva“.

Pirma lyga

12 turas. Kėdainių „Nevėžis“ – „Marijampolė City“ 3:1, „Garliava“ – Vilniaus „Žalgiris B“ 1:3, Panevėžio „Ekranas“ – Mažeikių „Atmosfera“ 1:0, Vilniaus BFA – Plungės „Babrungas“ 0:3, Kauno NFA – Gargždų „Banga B“ 2:1, „Šiauliai B“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 0:2, Kretingos „Minija“ – Vilniaus „Riteriai B“ 1:0.

Alytaus „Dainava“ – „Panevėžys B“ žais pirmadienį.

Lentelė: „Nevėžis“ – 27, „Neptūnas“ – 26, NFA – 24, „Dainava“ – 23*, „Marijampolė City“ – 23, „Šiauliai B“ – 22, „Žalgiris B“ – 17, „Babrungas“ – 16, „Riteriai B“ – 15, BFA – 14*, „Ekranas“ – 12, „Banga B“ – 9, „Garliava“ – 8, „Minija“ – 7*, „Atmosfera“ – 6, „Panevėžys B“ – 4. *Pažymėtos komandos žaidė mažiau rungtynių. „Ekranui“ prieš sezoną skirta 3 taškų bauda.

Pirmosios lygos lyderių rungtynėse „Nevėžis“ sutriuškino „Marijampolė City“ futbolininkus. Marijampolės komanda įsibėgėjus antrajam kėliniui neteko raudoną kortelę gavusio A.Broko, o žaidėjo pranašumu pasinaudoję kėdainiečiai pirmavo rezultatu 3:0. Svečiai iš Suvalkijos paguodos įvartį įmušė tik paskutinėmis minutėmis.

Sekmadienį pirmąją pergalę iškovojo Kretingos futbolininkai, nugalėję „Riterių“ dublerius. Po šio turo pirmojoje lygoje liko viena nelaimėjusi komanda – „Panevėžio“ dubleriai.

Moterų A lyga

Nukeltos rungtynės. Vilniaus „Žalgiris“ – Joniškio „Saned“ 2:0.

10 turas. Kauno „Hegelmann“ – Gargždų „Banga“ 2:0, „Žalgiris“ – „Vilnius“ 3:0, Šiaulių „Gintra“ – „Saned“ 1:0.

Lentelė: „Gintra“ – 28, „Žalgiris“ – 20, „Vilnius“ – 14, „Saned“ – 11, „Hegelmann“ – 11, „Banga“ – 0.

Joniškio komanda, kuri pirmajame rate atėmė taškus iš čempionės „Gintros“, ir šį sekmadienį vėl lygiai kovojo su Lietuvos moterų futbolo hegemonėmis. Šiaulietės pergalingą įvartį įmušė tik paskutinę antrojo kėlinio minutę.

Vandensvydis

Šiaurės lyga

Ketvirtfinalis. Elektrėnų „Žaibas“ – Brno „Kometa“ (Čekija) 16:5.

Pusfinalis. „Žaibas“ – „Jarfala“ (Švedija) 14:9, „Novaky“ (Slovakija) – Turkaus „Turun Uimarit“ (Suomija) 14:7.

Finalas. „Žaibas“ – „Novaky“ 13:16.

Gegužės pabaigoje Lietuvos čempionu tapęs „Žaibas“ sėkmingai žaidė ir Šiaurės lygoje, kurioje varžėsi Lietuvos, Lenkijos, Švedijos, Suomijos, Danijos, Čekijos ir Slovakijos komandos. Lodzėje vykusiame finalo aštuoneto turnyre elektrėniškiai nugalėjo Čekijos ir Švedijos čempionus, bet labai rezultatyviose finalo rungtynėse pripažino Slovakijos čempionų pranašumą.