Šaro „Barcelona“ komandai – dar vienas Madrido „Real“ kirtis: vėl nukovė finale ir tapo Ispanijos čempionais

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ sekmadienį Ispanijos krepšinio čempionato finale išvykoje 74:81 (10:13, 23:21, 23:23, 18:24) nusileido Madrido „Real“ krepšininkams ir liko be trofėjaus

Madrido Real klubo nuotr.

Jun 19, 2022, 8:55 PM, atnaujinta Oct 11, 2022, 11:03 AM

Finalo seriją iki 3 pergalių Madrido klubas laimėjo 3–1.

Katalonų ekipoje rungtyniaujantis Rokas Jokubaitis ant parketo praleido 15 minučių, per kurias surinko 5 taškus (1/6 dvit., 1/ 2 trit.), 2 rezultatyvius perdavimus ir -1 naudingumo balą.

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu 11:0 ir įgijo 14 taškų pranašumą (24:10). Visgi, „Real“ krepšininkams savo susikurtos persvaros išlaikyti nepavyko ir jau pirmoji rungtynių pusė baigėsi Madrido ekipai turint tik 1 taško pranašumą – 34:33.

Trečiajame kėlinyje ir vėl rodėsi, kad šeimininkai gali pabėgti, tačiau Šaro auklėtiniai visus varžovų spurtus stabdė ir galiausiai kėlinį užbaigė turėdami tą patį vieno taško deficitą – 56:57.

Lemiame kėlinyje Madrido krepšininkai ir vėl šovė į priekį, o katalonams teko šeimininkus vytis. Galiausiai likus rungtyniauti minutę laiko Fabienas Causeur pataikė tritaškį, kuris tapo rungtynių vinimi. Supratęs ką padarė prancūzas atsisuko į fanus ir demonstryviai parodė, kaip varžovams nukerta galvą.

Nestustabdomas nugalėtojų gretose buvo Walteris Tavaresas. Aukštaūgis per 30 minučių pelnė 25 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 41 naudingumo balą.

Paskutinįjį titulą Madrido klubas laimėjo 2019 metais. „Karališkajam“ klubui tai jau buvo 36-asis toks trofėjus.

Madridiečiai visą finalo seriją rungtyniavo be trenerio Pablo Laso, kuris birželio 5 d. patyrė infarktą. Pats strategas jaučiasi gerai ir yra paleistas į namus. Prie „Real“ vairo stojo asistentas Chusas Mateo.

„Real“: Walteris Tavaresas 25, Fabienas Causeur 17.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 14, Dante Exumas 13, Nickas Calathesas 12.