I. Brazdeikį gyręs K. Maksvytis įvertino blankų rinktinės pasirodymą Latvijoje: „Blynas prisvilo“ Specialiai lrytas.lt, Ryga

Nuo 2021-ųjų rugsėjo prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairo stovintis Kazys Maksvytis patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Trečiadienį lietuviai Rygoje vykusiose draugiškose rungtynėse 52:70 nusileido vietos Latvijos krepšininkams.

Lietuvos ir Latvijos krepšinio rinktinių dvikovos akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (29)

Specialiai lrytas.lt, Ryga (Latvija)

Jun 22, 2022, 9:47 PM, atnaujinta Jun 22, 2022, 9:54 PM

„Pirmas vasaros maratono blynas prisvilo. Yra logiškų paaiškinimų, nes treniravomės nepilną savaitę, o latviai pradėjo kiek anksčiau. Jie atrodė šiek tiek daugiau turintys „treniruotumo“.

Šiose rungtynėse daug ką pasako antrieji šansai. Jų – 26, mūsų – 2. Didžiąją rungtynių dalį nesikeitėme, nebuvome agresyvūs.

Puolime taip pat nelabai gerai atakavome jų gynybą, nebuvome pakankamai aštrūs, pritrūko agresyvumo. Viskas susidėjo“, – po dvikovos kalbėjo rinktinės treneris K.Maksvytis.

Rungtynių pradžioje abi komandos įsivėlė į klampų žaidimą. Svečiai taškų negalėjo pelnyti beveik penkias pirmąsias žaidimo minutes. Lietuvos rinktinės taškų sąskaitą atidarė ekipos debiutantas Ignas Brazdeikis.

Apskirtai pirmajame kėlinyje tiek latviai, tiek ir lietuviai nevengė netaiklių metimų bei padrikų atakų. Toks žaidimas kiek palankesnis buvo aikštės šeimininkams, kurie po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 16:15.

Antrajame kėlinyje tęsėsi permaininga ir lygi kova – kiek geriau kėlinį pradėję latviai vėliau turėjo sugerti sėkmingesnę K.Maksvyčio auklėtinių atkarpą. Į ilgąją pertrauką krepšininkai išėjo ilsėtis švieslentei rodant lygius skaičius – 31:31.

Trečiasis kėlinys vyko pagal Latvijos krepšininkų scenarijų. Lietuviai ėmė strigti abiejose aikštės pusėse, o 12:2 ketvirtį pradėję aikštės šeimininkai pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą.

Prieš lemiamą rungtynių atkarpą lietuviams pavyko sušvelninti deficitą – 43:50.

Ketvirtajame ketvirtyje reikalai nesitaisė – latviai vis labiau kontroliavo rungtynių vadeles ir ėmė mindyti varžovus, o K.Maksvyčio veidas rungtynėms artėjant pabaigos link ėmė rausti vis labiau.

Per ketvirtąjį ketvirtį lietuviai sukrapštė vos 9 taškus ir Rygą paliko nuleistomis galvomis.

Rezultatyviausias ir naudingiausias Lietuvos rinktinės gretose trečiadienį buvo debiutantas I.Brazdeikis. 23-ejų lietuvis per 23 minutes įmetė 13 taškų (3/6 dvit., 2/2 trit., 1/1 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 18 naudingumo balų.

„Puolime jis turi daug savybių, nėra vienos išreikštos. Jis gali veržtis į abi puses, mesti tritaškį. Gynyboje gali pridėti kietumo, manau, kad jis mums duos daug paspirties“, – auklėtinį apibūdino K.Maksvytis.

Lietuvos krepšinio rinktinei šiose rungtynėse nepadėjo vestuvų laukiantis Laurynas Birutis, traumą besigydantis Vytenis Čižauskas, Gytis Radzevičius ir Gytis Masiulis.

Latviai, kaip ir lietuviai, šioje dvikovoje vertėsi be ryškiausių savo NBA žvaigždžių. Aikštės šeimininkus be žaidybinės aprangos nuo atsarginių žaidėjų suolo palaikė Kristapas Porzingis ir Davis Bertanis.

Atsakomoji draugiška Lietuvos ir Latvijos krepšininkų dvikova vyks birželio 26-ąją Šiauliuose. Vėliau, liepos mėnesį, K.Maksvyčio kariauna stos į pasaulio krepšinio čempionato atrankos kovas, kuriose susigrums su Bulgarijos ir Čekijos rinktinėmis.

– Antrajame kėlinyje pataikėte vos du metimus iš žaidimo. Teigiate, kad pasigedote aštrumo. Ši žinutė skirta gynėjams? – buvo paklausta K.Maksvyčio.

– Varžovai agresyviai gynėsi, buvo nemažai situacijų, kai jie gynėsi žemai. Puolime nemaža kritika tenka gynėjams.

– Varžovų tretieji bei ketvirtieji numeriai atkovojo kur kas daugiau kamuolių. Kaip tai paaiškinti? Galbūt trūko nusiteikimo?

– Tai tik stovyklos pradžia. Varžovų gretose buvo daug individualių pastangų bei fiziškumas.

– Kaip vertinate I.Brazdeikio debiutą?

– Gerai. Jis buvo vienas iš tų, kuris žaidė iki galo, stengėsi užbaiginėti atakas individualiu meistriškumu, kai jos nesigaudavo. Debiutą vertinu neblogai.

– Ką pamatėte I.Brazdeikyje treniruočių metu?

– Šiek tiek pasikeitė požiūris į jį, nes galvojau, kad jis labiau bus žaidžiantis trečiu-ketvirtu numeriu, bet jis antras-trečias numeris.

Gali žaisti su kamuoliu, gana kietas gynyboje, gali keistis pozicijomis.

– Kiek rimta V.Čižausko trauma?

– Nėra labai rimta. Tai pėdos trauma. Vyksta pasirengimas. Mažą traumą šiandien gavo ir A.Kulboka, bet kadangi tai tik pasiruošimas, nenorime skubėti ir leisti į aikštę.

– Latviai atitrūko po ilgosios pertraukos. Jūsų žaidimo planas griuvo būtent antroje rungtynių pusėje ar buvo galima rasti to užuomazgų dar iki pertraukos?

– Manyčiau, kad pirmoje pusėje mačiau rezervo. Reikėjo susirinkti kamuolius, įmesti metimus iš po krepšio ir būtume priekyje.

Tuo metu po pertraukos mums pritrūko šviežumo tiek gynyboje, tiek ir puolime. Neatkovojome kamuolių, nespėjome paskui žaidėjus.

– A.Kulboka dėl traumos nepasirodė ketvirtajame kėlinyje, kas jam nutiko?

– Kol kas nespėjau išsiaiškinti, jis susižeidė čiurną, nesinorėjo jo labiau „laužyti“, bet man atrodo, kad trauma nėra labai rimta.

– Po ilgesnės pertraukos į aikštę sugrįžo M.Grigonis. Kaip vertinate jo pasirodymą?

– Žaidimas buvo priklausomas nuo M.Grigonio. Pirmoje pusėje buvo geriau, bet vėliau išsimušėme. Tam ir yra tos rungtynės, kad jis geriau įeitų į ritmą. Reikia laiko.

– Kokias išvadas komanda turi pasidaryti iki sekmadienio rungtynių?

– Fiziškumas, atkovoti kamuoliai, geriau ieškoti komandos draugų.

– Kova buvo fiziška, latviai metė kur kas daugiau baudų. Ar nebuvo abejotinų teisėjų sprendimų?

– Gal ir buvo, bet nesinori visko nuversti ant teisėjų. Galbūt pridėjo tuos penkis taškus, kaip būna įprasta namų komandai, bet mes patys išsimušėme, kvailai subaudavome varžovus, tai buvo mūsų klaidos.