Lietuvos krepšinio trijulė skynė pergales prieš egzotiškus varžovus

Belgijos Antverpene vykstančiame pasaulio vyrų 3x3 čempionate trečiadienį sėkmingai startavo Lietuvos vyrų rinktinė, kurią sudaro Gintautas Matulis, Darius Tarvydas, Marijus Užupis ir Ignas Vaitkus.

Lietuvos 3x3 krepšininkai laimėjo du grupės mačus.<br> fiba.co nuotr.

Jun 22, 2022, 11:00 PM, atnaujinta Jun 22, 2022, 11:12 PM

Lietuvos rinktinė trečiadienį B grupėje laimėjo dvejas pirmąsias rungtynes. Pirmajame ture lietuviai 22:15 nugalėjo ne itin pajėgią Čilės rinktinę.

Mūsų šalies ekipai D.Tarvydas pelnė 8 taškus, I.Vaitkus 7, G.Matulis 5, o M.Užupis 2.

Antrajame ture lietuviai 21:15 nugalėjo Mongolijos krepšininkus. Lietuvą į priekį ir vėl vedė D.Tarvydas, pelnęs 9 taškus, G.Matulis 5, M.Užupis 4 (6 atkovoti kamuoliai), I.Vaitkus 3.

Penktadienį Lietuvos laukia rungtynės su Taivanu ir Vokietija. Antrąjį reitingą visame turnyre turintys lietuviai yra aiškūs grupės favoritai.

Čempionate dalyvauja 20 komandų, suskirstytų į 4 grupes po 5 rinktines. Kiekvienos grupės nugalėtojai pateks tiesiai į ketvirtfinalį.

Tuo tarpu 2–3 vietas grupėse užėmusios rinktinės žais aštuntfinalyje. Nuo tada, kai FIBA ėmė rengti 3x3 krepšinio pasaulio čempionatus, lietuviai medalių dar nėra laimėję. 2014 m. mūsiškiai buvo 4-oje pozicijoje, o 2019 metais liko devinti.