D. Motiejūnas ir „Monaco“ apmaudžiai išleido Prancūzijos čempionų titulą iš savo rankų

Šeštadienį Vilerbane nusileido Prancūzijos krepšinio čempionato uždanga. Penktose finalo serijos iki trijų pergalių rungtynėse ietis surėmė vietos ASVEL ir Donato Motiejūno atstovaujama „Monaco“ ekipa.

Donatas Motiejūnas<br>G.Bitvinsko nuotr.

Jun 26, 2022, 12:10 AM

Žūtbūtiniame mūšyje pergalę šventė ir Prancūzijos čempione tapo Vilerbano ekipa, kuri svečius įveikė po pratęsimo pareikalavusios kovos 84:82 (26:13, 17:20, 11:20, 21:22, 9:7).

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje kur kas geresnius šansus iškovoti pergalę turėjo „Monaco“. Tiksint paskutinėms ketvirčio sekundėms lietuvio atstovaujamas klubas turėjo trijų taškų pranašumą ir prieš akis regėjo čempionų titulą.

Vis dėlto dvitaškis, o vėliau likus žaisti 2 sek. iki kėlinio pabaigos išprovokuota pražanga leido ASVEL išlyginti rezultatą – aikštės šeimininkai išsiuntė abi komandas į pratęsimą.

Pratęsimą aikštės šeimininkai pradėjo penkiais taškais paeiliui, tačiau tada „Monaco“ savo priešininkams atsakė dar sėkmingesne atkarpa ir persvėrė rezultatą – 81:80.

Nesutrikusi ASVEL priešininkams atsakė tolimu metimu ir sėkmingiau užbaigusi pratęsimą šventė pergalę.

D.Motiejūnas finalinėje dvikovoje per 18 minučių įmetė 11 taškų (3/6 dvit., 5/6 baud.) ir surinko 7 naudingumo balus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose sužaidė Elie Okobo, kuris įmetė 20 taškų.