Lietuvos moterų trijulė pasaulio čempionate buvo arti medalių – pralaimėjusi lemiamus mačus liko ketvirta

Lietuvos moterų trijulių rinktinė Belgijoje pasibaigusiame planetos 3x3 krepšinio čempionate iki pusfinalio ėjo tik su vienu pralaimėjimu. Mūsų šalies rinktinė, kurią sudaro Kamilė Nacickaitė, Martyna Petrėnaitė, Gabrielė Šulskė ir Monika Grigalauskytė, buvo suklupusi vos sykį, grupių etape nusileidusi Kinijai. Tačiau sekmadienį per svarbiausius mačus lietuvės patyrė dvi nesėkmes ir liko pirmenybėse ketvirtoje vietoje. Pradžioje pusdinalyje mūsų krepšininkės nusileido Kanadai 14:16, o po to mače dėl trečiosios vietos ir dar kartą kapituliavo prieš Kiniją 11:21.

Lietuvos moterų trijulių rinktinė puikiai kovojo pasaulio čempionate.<br> FIBA com nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jun 26, 2022, 6:41 PM, atnaujinta Jun 26, 2022, 9:48 PM

Kinės kontroliavo situaciją ir pirmaujant 8:7 spurtavo 6:0 bei iniciatyvos nepaleido.

Lietuvėms K.Nacickaitė surinko 6 taškus, G.Šulskė ir M.Grigalauskytė – po 2, M.Petrėnaitė – 1 tašką.

Šeštadienį vykusiame ketvirtfinalyje lietuvės 19:16 pranoko nė karto turnyre iki tol nepralaimėjusias Lenkijos krepšininkes, o kanadietės įveikė JAV atstoves 14:10

Lietuvės čempionatą pradėjo A grupėje, kur 11:15 pralaimėjo kinėms, 18:16 įveikė vokietes, 21:14 pranoko japones ir 18:17 palaužė rumunių pasipriešinimą. Lietuvės ir kinės grupėje šventė po 3 pergales, bet kinės dėl laimėto tarpusavio mačo tapo grupės nugalėtojomis ir pateko tiesiai į ketvirtfinalį.

Tuo tarpu lietuvės aštuntfinalyje 19:10 nugalėjo olandes.

Pasaulio reitinge lietuvės neseniai pakilo į 3-iąją vietą. Gegužės pabaigoje tas pats lietuvių kvartetas puikiai pasirodė pirmajame FIBA „Women's Series“ 3x3 krepšinio turnyro etape, kur laimėjo sidabrą, o su pasaulio reitingo lyderėmis vokietėmis pasidalino po pergalę.

Vėliau lietuvės dar dalyvavo Europos čempionato atrankos turnyre, kur liko 4-os, bet po papildomų skaičiavimų iškovojo bilietą į finalinį etapą.