Lietuvos krepšinio rinktinė sugebėjo išnešti sveiką kailį iš Bulgarijos. Varžovų lyderio nesustabdę lietuviai 72:70 (16:22, 18:8, 17:25, 21:15) išvykoje sugebėjo palaužti Bulgarijos krepšininkus.

Gėdos išvengė: Lietuvos rinktinė paskutinėmis sekundėmis išsigelbėjo nuo Bulgarijos antausio<br> FIBA nuotr.
Atranka į pasaulio krepšinio čempionatą: Bulgarija – Lietuva<br>G. Šiupario nuotr.

Jul 1, 2022, 6:50 PM, atnaujinta Aug 19, 2022, 9:29 AM

Lietuvos krepšininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir dominuodami po varžovų krepšiu išsiveržė į priekį 11:5, tačiau ilgai savo persvaros neišlaikė. Šeimininkai pradėjo puikiai žaisti puolime ir kėlinį užbaigė spurtu 21:5.

Didžiąją antrojo kėlinio dalį bulgarai ir toliau išlaikė persvarą, tačiau lietuviams pavyko stabdyti šeimininkų puolimą. Per ketvirtį į savo krepšį praleidę tik 8 taškus Kazio Maksvyčio auklėtiniai į antrąją rungtynių pusę žengė pirmaudami 34:30.

Po pertraukos iniciatyvos ėmėsi Bulgarijos rinktinės lyderis Aleksandaras Vezenkovas. Kipre gimęs krepšininkas per kėlinį surinko net 14 taškų, o šeimininkai iš viso pataikę 6 tritaškius į lemiamą ketvirtį žengė pirmaudami 55:51.

Šeimininkai kur kas sėkmingiau pradėjo ketvirtąjį kėlinį ir sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes įgijo dviženklį pranašumą – 61:51.

Tačiau Marius Grigonis pelnęs 5 lietuvių taškus paeiliui užvedė ir likusią komandą ir jau po kelių minučių Laurynui Biručiui pataikius dvitaškį lietuviai vėl pirmavo – 65:63.

Likus žaisti mažiau nei 2 minutes Stanimiras Marinovas tritaškiu išlygino rezultatą (69:69), tačiau Igno Brazdeikio dėjimas po kelių akimirkų vėl išvedė svečius į priekį.

Prasidėjus paskutinei minutei prie baudų linijos stojo A.Vezenkovas, tačiau pirmą kartą sudrebėjo šeimininkų lyderio rankos. „Olympiakos“ lyderis prametė vieną baudos metimą ir per likusį laiką bulgarai taškų nebepelnė, o paskutinį tašką rungtynėse padėjo Eigirdas Žukauskas, kuris likus žaisti 0,2 sek. Pataikė baudos metimą.

A.Vezenkovas ant parketo praleido nepilnas 38 minutes, per kurias pelnė 29 taškus (8/14 dvit., 3/9 trit., 4/5 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, pavogė 2 kamuolius, kartą suklydo ir surinko 30 naudingumo balų.

Lietuvių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Ignas Brazdeikis. Pirmose oficialiose rungtynėse su Lietuvos marškinėliais krepšininkas pelnė 13 taškų (5/9 dvit., 0/6 trit., 3/3 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą perėmė kamuolį, 2 kartus suklydo ir surinko 10 naudingumo balų.

Bulgarija: Aleksandaras Vezenkovas 29, Dee Bostas, Dimitaras Dimitrovas ir Yordanas Minchevas po 9.

Lietuva: Ignas Brazdeikis 13, Marius Grigonis 12, Laurynas Birutis 10, Eigirdas Žukauskas ir Tomas Dimša po 8.

Lietuviai F grupėje laimėjo visas penkias iki šiol žaistas rungtynes, tuo tarpu bulgarai turi 1 pergalę ir 4 pralaimėjimus.

Pirmose tarpusavio rungtynėse Lietuvoje šeimininkai šventė pergalę 89:69.

Sudėtis rungtynėms: Arnas Velička (Neapolio „GeVi Basket“), Eigirdas Žukauskas (Bursos „Tofaš“), Gytis Masiulis (Bilbao „Surne Basket“), Gytis Radzevičius (Vilniaus „Rytas“), Ignas Brazdeikis (Orlando „Magic“), Karolis Lukošiūnas (Kauno „Žalgiris“), Laurynas Birutis (Kauno „Žalgiris“), Marius Grigonis (Maskvos CSKA), Martynas Echodas (Venecijos „Umana Reyer“), Tadas Sedekerskis (Vitorijos „Baskonia“), Tomas Dimša (Trevizo „NutriBullet“), Vytenis Čižauskas (Dordonės „Boulazac“).