Lietuvos 17-mečių vaikinų rinktinė pasaulio krepšinio čempionate iškovojo ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų.

Naujazelandiečius įveikę Lietuvos 17-mečiai žengė į pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalį<br> FIBA nuotr.

Jul 6, 2022, 6:21 PM

Aštuntfinalyje Remigijaus Bardausko auklėtiniai užtikrintai, 61:48 (18:9, 18:15, 9:14, 16:10) nugalėjo Naujosios Zelandijos krepšininkus.

Lietuviams rungtynių pradžioje nepavyko atitrūkti nuo varžovų. Sužaidus pusė kėlinio Lietuvos krepšininkai turėjo tik 2 taškų pranašumą (9:7), tačiau galingai užbaigė ketvirtį į pertrauką žengė pirmaudami 18:9.

Antrajame kėlinyje R.Bardausko auklėtiniai toliau kontroliavo žaidimą, tačiau prieš ilgąją pertrauką savo pranašumą padidino tik 3 taškais (36:24).

Po pertraukos sėkmingiau į aikštę žengė Lietuvos jaunieji krepšininkai ir sužaidus pusė kėlinio komandas jau skyrė 16 taškų – 45:29, tačiau nuo to momento lietuviai nebepelnė nei vieno taško trečiajame kėlinyje ir į lemiamą kėlinį žengė pirmaudami 45:38.

Visgi, lemiamu metu lietuviai susigriebė ir likus žaisti kiek daugiau nei 4 Minutes komandas jau skyrė 17 taškų – 57:40. Galiausiai Lietuva šventė pergalę rezultatu 61:48.

Naudingiausiai lietuvių gretose rungtyniavo Petras Padegimas. Sunkiojo krašto pozicijoje rungtyniaujantis krepšininkas per 31 minutę pelnė 11 taškų, atkovojo 11 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 metimus, 4 kartus suklydo ir surinko 16 naudingumo balų.

Lietuva: Vytautas Žygas 13, Petras Padegimas ir Kristupas Kepežinskas po 11, Justas Stonkus 10, Deividas Žukauskas 8.

Naujoji Zelandija: Nicas Bookas 15, Dante Matakatea 13, Justas Halaifonua 10

Grupių etape lietuviai laimėjo visas 3 rungtynes (prieš Ispaniją, Dominikos Respubliką ir Japoniją).

Ketvirtfinalyje lietuvių lauks dvikova su Malio ir Lenkijos poros nugalėtoja.