Lietuvos 17-mečių vaikinų rinktinė Ispanijoje vykstančiame pasaulio krepšinio čempionate iškovojo penktąją pergalę iš tiek pat galimų ir kovos dėl medalių.

Lietuvos 17-mečiai krepšininkai sutriuškino lenkus ir žengė į pasaulio čempionato pusfinalį<br> FIBA nuotr.

Jul 8, 2022, 3:31 PM, atnaujinta Jul 8, 2022, 3:33 PM

Ketvirtfinalyje Remigijaus Bardausko auklėtiniai 73:44 (13:17, 23:7, 24:7, 13:13) nepasigailėjo Lenkijos krepšininkų.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo lenkai, kurie laimėjo pirmąjį kėlinį 4 taškais (17:13). Tačiau sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes antrajame kėlinyje lietuviai jau pirmavo (19:17), o į antrąją rungtynių pusę sugebėjo žengti susikrovę dviženklį pranašumą – 36:24.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė ir Lietuvos krepšininkai pradėję ketvirtį spurtu 10:0 pradėjo triuškinti varžovus. Sustoti neketinę lietuviai į lemiamą kėlinį žengė pirmaudami 29 taškais – 60:31.

Ketvirtajame kėlinyje R.Bardausko auklėtiniai kiek labiau atsipalaidavo, treneris ant parketo išleido kiek mažiau rungtyniaujančius krepšininkus, o lietuviai vis tiek triumfavo 29 taškų skirtumu.

Naudingiausiai lietuvių gretose rungtyniavo Vytautas Žygas. Lietuvis per 25 minutes pelnė 20 taškų, atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir surinko 23 naudingumo balus.

Lietuva: Vytautas Žygas 20, Justas Stonkus 12, Aleksas Bieliauskas 11, Petras Padegimas 9.

Lenkija: Kajetanas Kuczawski 10, Jan Nowicki 8.

Grupių etape lietuviai laimėjo visas 3 rungtynes (prieš Ispaniją, Dominikos Respubliką ir Japoniją), o aštuntfinalyje įveikė Naujosios Zelandijos rinktinę.

Pusfinalyje lietuvių lauks dvikova su JAV ir Serbijos poros nugalėtoja. Pusfinalio rungtynes galėsite gyvai stebėti lrytas.lt portale.