Neišverčiami iš sosto: po pertraukos pabudę JAV krepšininkai – pasaulio 17-mečių čempionai Pirmoje rungtynių pusėje nepirmavo nė karto

Dar niekada niekam nugalėtojų sosto pasaulio krepšinio iki 17 metų (U17) čempionate neužleidę amerikiečiai pratęsė savo tradiciją. Sekmadienį JAV 17-mečiai šeštą kartą iš eilės (iš tiek pat galimybių) tapo stipriausia šio amžiaus grupės ekipa.

JAV 17-mečiai tapo pasaulio čempionais.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jul 10, 2022, 11:49 PM, atnaujinta Jul 11, 2022, 12:04 AM

Malagoje (Ispanija) vykusioje finalinėje kovoje amerikiečiai 79:67 (13:20, 20:18, 29:13, 17:16) pranoko aikštės šeimininkus ispanus.

Pirmoje rungtynių pusėje žaidimą kontroliavusi Ispanijos rinktinė nemenkai išgąsdino JAV komandos sirgalius. Dar niekada nenugalėti amerikiečiai per pirmuosius du kėlinius nepirmavo nė karto.

Vis dėlto vaizdas aikštėje ėmė keistis po ilgosios pertraukos.

JAV jaunuoliai suaktyvino gynybą ir pradėjo kibiai spausti varžovus visoje aikštėje. Sutrikę ispanai tiesiog atidavinėjo priešininkams kamuolius į rankas, o jiems beliko tik rinkti lengvus taškus greitomis atakomis.

Žaidimo eigą į savo rankas parėmę amerikiečiai likus žaisti 3 minutes iki trečiojo kėlinio pabaigos pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį.

Sėkminga JAV atkarpa tęsėsi ir toliau. Nuostabiai gynybą su puolimu derinę svečiai žaibiškai padidino persvarą ir po trijų ketvirčių buvo priekyje dviženkliu pranašumu – 62:51.

Į priekį amerikiečius paleidusi Ispanijos krepšinio rinktinė iki finalinės rungtynių sirenos už varžovų neužsikabino ir aikštės šeimininkams teko tenkintis sidabro medaliais.

Trečią vietą pasaulio čempionate iškovojo Prancūzija, kuri mažajame finale 66:58 pranoko lietuvius.

Pasaulio U17 čempionatas rengiamas nuo 2010-ųjų. Tai buvo šeštosios tokio tipo pirmenybės ir visus šešis kartus čempione tapo JAV.

Ispanija: Aday Gomezas ir Hugo Pena po 16, Conradas Viladecansas ir Izanas Perezas po 9, Lucasas Langarita 6.

JAV: Jeremy Fearsas 17, Ronaldas Hollandas 13, Davidas Castillo 12, Seanas Stewartas 10.