Be pralaimėjimų: Europos čempionate kroatus nušlavę 18-mečiai – savo pogrupio nugalėtojai

Lietuvos jaunimo iki 18 metų (U18) rinktinė pergalingai užbaigė Turkijoje vykstančio Europos krepšinio čempionato grupių etapo.

Lietuvos 18-mečiai tęsia pasirodymą Europos krepšinio čempionate.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 1, 2022, 3:51 PM, atnaujinta Aug 1, 2022, 6:25 PM

Pirmadienį Karolio Abramavičiaus auklėtiniai 83:54 (22:17, 20:17, 24:13, 17:7) sutriuškino Kroatijos krepšininkus ir iškovoję trečiąją pergalę iš tiek pat galimybių lietuviai užėmė pirmąją vietą D pogrupyje.

Akistata prasidėjo apylygiu abiejų komandų žaidimu. Lietuvos rinktinę į priekį paskui save traukė Paulius Murauskas, kuris per pirmąjį ketvirtį įmetė net 14 iš 22 komandos taškų.

Po pirmųjų dešimties minučių lietuviai buvo priekyje 22:17.

Antrajame kėlinyje kroatai prie K.Abramavičiaus kariaunos buvo priartėję iki minimumo, bet Motiejaus Krivo į priekį truktelti lietuviai atitolo nuo priešininkų ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 42:34.

Antroje mačo pusėje Lietuvos krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą bei pradėjo triuškinti savo varžovus. Po trijų kėlinių komandas jau skyrė 19 taškų skirtumas – 66:47.

Vaizdas aikštėje nesikeitė ir ketvirtojo kėlinio metu – lietuviai dar labiau didino savo pranašumą ir priešininkus parbloškė laimėdami rungtynes triuškinančia persvara.

Anksčiau lietuviai pranoko Juodkalnijos (75:56) ir Italijos (79:61) krepšininkus.

Turnyro aštuntfinalyje K.Abramavičiaus auklėtiniai susigrums su Čekija.

Lietuva: Paulius Murauskas 16, Rokas Jocys 13, Motiejus Krivas 12, Arūnas Rimkus 10, Modestas Babraitis 7, Emilis Bartninkas ir Kajus Kublickas po 6.

Kroatija: Vigo Bartas ir Marko Vučičius po 9, Vice’as Zanki 8, Luka Krajnovičius ir Mihaelis Kosas po 7.