Lietuvos 18-mečių rinktinė Europos krepšinio čempionate patyrė antrą pralaimėjimą paeiliui. Lietuviai rungtynėse dėl 5–8 vietos 60:80 (22:18, 8:24, 16:21, 14:17) neprilygo Prancūzijos bendraamžiams.

Prancūzams nepasipriešinusi Lietuvos 18-mečių rinktinė pasaulio čempionate nedalyvaus<br> FIBA nuotr.

Aug 6, 2022, 1:16 PM, atnaujinta Aug 6, 2022, 3:32 PM

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Karolio Abramavičiaus auklėtiniai. Lietuviai provokavo vieną varžovų pražangą po kitos ir po pirmųjų 10-ies minučių pirmavo 4 taškais – 22:18.

Deja, antrajame kėlinyje kibi prancūzų gynyba užgniaužė lietuvius. Neleisdami lietuviams pelnyti lengvų taškų varžovai įgijo dviženklę persvarą ir į ilgąją pertrauką žengė pirmaudami 42:30.

Po pertraukos K.Abramavičiaus auklėtiniai pradėjo vėl sėkmingiau žaisti puolime, tačiau priartėti prie Prancūzijos 18-mečių nepavyko ir lietuviai turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Nors lietuvių gretose Paulius Murauskas ir buvo rezultatyviausias krepšininkas, didžioji dalis Kauno „Žalgirio“ sistemos auklėtinio metimų skriejo pro šalį. Puolėjas per 31 minutę surinko 27 taškų (2/10 dvit., 3/9 trit., 14/16 baud.), atkovojo 4 ir prarado 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Naudingai žaidė ir kitas komandos lyderis Motiejus Krivas. Nors aukštaūgis ir pelnė tik 6 taškus (3/6 dvit., 0/1 trit., 0/1 baud.), tačiau atkovojo net 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų.

Rungtynių įrašas:

Lietuviams buvo būtina pergalė, kadangi norint kitais metais varžytis pasaulio čempionate, Europoje būtina patekti tarp 5 stipriausių rinktinių Europoje.

Lietuviai sekmadienį kovoje dėl 7-osios vietos susitiks su Italijos – Izraelio poros pralaimėtojais.

Lietuviai iki ketvirtfinalio etapo žygiavo užtikrintai. Grupių etape Karolio Abramavičiaus auklėtiniai 83:54 sutriuškino Kroatiją, 75:56 nugalėjo Juodkalniją bei 79:61 įveikė Italiją. Aštuntfinalyje Lietuvos 18-mečiai 88:57 sutriuškino čekus.

Visgi, ketvirtfinalyje lietuviai sausakimšoje arenoje susitiko su šeimininkais – Turkijos krepšininkais, kuriems apmaudžiai nusileido 61:64.