Geležinė Lietuvos 16-mečių gynyba Europos krepšinio čempionate atnešė triuškinančią pergalę prieš prancūzus

Lietuvos 16-mečių krepšinio rinktinė pradėjo kovas Europos čempionate, o pirmose rungtynėse mūsiškiai 73:41 (10:8, 18:12, 18:9, 27:12) įveikė Prancūzijos bendraamžius.

Geležinė Lietuvos 16-mečių gynyba atnešė triuškinančią pergalę prieš prancūzus<br> FIBA nuotr.
 Lietuvos 16-mečiai pradeda kovas Europos krepšinio čempionate<br> K.Štreimikio/LTOK nuotr.

Aug 12, 2022, 4:58 PM, atnaujinta Aug 12, 2022, 7:37 PM

Rungtynes kur kas geriau pradėjo prancūzai spurtuodami 7:1, tačiau būtent tada ir pasimatė geležinė lietuvių gynyba. Per likusį kėlinio laiką lietuvių varžovai pelnė tik 1 tašką, o po pirmųjų 10 minučių Tomo Purlio auklėtiniai pirmavo 10:8.

Antrajame kėlinyje lietuviai pratęsė sėkmingą žaidimą ir savo pranašumą sugebėjo padidinti iki 8 taškų – 28:20.

Trečiajame ketvirtyje pirmųjų prancūzų taškų reikėjo laukti beveik 6 minutes, o galiausiai jiems pataikius metimą, komandas jau skyrė 17 taškų – 39:22.

Triuškinančią persvarą įgiję lietuviai jos nešvaistė ir rungtynes užbaigė su 32 taškų persvara – 73:41.

Lietuva: Paulius Narvilas ir Kristupas Smirnov po 13, Mantas Laurenčikas ir Nojus Indrušaitis po 12, Kasparas Jakučionis 9.

Prancūzija: Noa Essengue 9, Erwannas Bussingas 7, Christopheris Boulefaa 6.

Rungtynių įrašas:

Lietuviai pateko į A grupę, kurioje taip pat rungtyniauja ir Nyderlandų bei Izraelio rinktinės.

Tomo Purlio auklėtiniai šią vasarą jau dalyvavo olimpinio Europos festivalio krepšinio turnyre, kuriame iškovojo sidabro medalius.

Kitas rungtynes lietuviai žais šeštadienį, 22 val. prieš Nyderalndų rinktinę.