Pusfinalio dramą laimėjusios Lietuvos 18-metės – Europos krepšinio čempionato finale

Pralaimėjimu Europos 18-mečių krepšinio čempionatą pradėjusios Lietuvos merginos žengė į Graikijoje vykstančių pirmenybių finalą. Šeštadienį vykusiame pusfinalyje Viliaus Stanišausko auklėtinės po atkaklios kovos 64:52 (19:11, 12:14, 10:14, 23:13) pranoko bendraamžes iš Vokietijos.

Lietuvos 18-metės žengė į Europos čempionato finalą.<br>FIBA nuotr.
Lietuvos 18-metės žengė į Europos čempionato finalą.<br>fiba com nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Aug 13, 2022, 8:50 PM, atnaujinta Aug 13, 2022, 11:28 PM

Dvikovą jaunosios lietuvaitės pradėjo sėkmingu darbu gynyboje. Varžovų krepšininkes į gynybos spąstus uždariusios Lietuvos krepšininkės po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 19:11.

Antrajame kėlinyje vyko permaininga kova – vienu metu lietuvės buvo įgijusios dviženklį pranašumą, tačiau ketvirčiui artėjant pabaigos link vokietės ėmė tirpdyti pranašumą.

Skaudų tolimą metimą su antrojo kėlinio finaline sirena praleidusi Lietuvos rinktinė į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudama 31:25.

Antroji rungtynių pusė V.Stanišausko treniruojamoms merginoms prasidėjo slogiai. Vokietijos rinktinė trečiąjį ketvirtį pradėjo atkarpa 8:1 ir įpusėjus kėliniui persvėrė rezultatą – 33:32.

Antroje kėlinio pusėje lietuvėms pavyko susigrąžinti pirmaujančios komandos vaidmenį, tačiau prieš lemiamą rungtynių atkarpą komandas skyrė vos du taškai – 41:39.

Ketvirtąjį kėlinį Lietuvos krepšininkės pradėjo atkarpa 6:0 ir atitrūko nuo priešininkių – 47:39.

Įpusėjus ketvirčiui Justė Jocytė taikliais baudų metimais sugrąžino Lietuvai dviženklį pranašumą (53:43), kurios vokietės iki dvikovos pabaigos ištirpdyti nebesugebėjo.

Vos vieną pralaimėjimą grupių etape patyrusios lietuvės turnyro aštuntfinalyje 84:40 sutriuškino Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkes, o ketvirtfinalyje 87:81 palaužė Čekijos rinktinę.

Finalinėje kovoje lietuvės sekmadienį (21 val. 15 min.) susikaus su Ispanijos krepšininkėmis, kurios pirmajame pusfinalyje 54:36 sutriuškino prancūzes.

Lietuva: Justė Jocytė 21, Viltė Andrunavičiūtė 16, Ugnė Sirtautaitė 11, Rusnė Augustinaitė 8.

Vokietija: Nicole Brochlitz 19, Mailien Rolf 13, Hilke Feldrappe 9.