Lietuvos 16-mečiai pratęs kovas dėl medalių Europos krepšinio čempionate. Tomo Purlio auklėtiniai 79:68 (15:27, 18:14, 18:15, 16:11, 12:1) įveikė Turkijos bendraamžius.

Lietuvos 16-mečiai pademonstravo kovotojų dvasią – po pratęsimo patiesę turkus pateko į Europos čempionato pusfinalį  <br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2022-08-17 19:19, atnaujinta 2022-08-17 21:50

Rungtynių pradžia lietuviams nieko blogo nežadėjo ir sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes T.Purlio auklėtiniai pirmavo 10:7. Visgi, Turkijos jaunieji krepšininkai surengė spurtą 13:2 ir pradėjo diktuoti rungtynių tempą, o į antrąjį ketvirtį žengė pirmaudami 27:15

Antrajame kėlinyje lietuviai turėjo aiškų tikslą – mažinti klaidų skaičių, kadangi per pirmąsias 10 minučių kamuolys buvo prarastas net 8 kartus. Išsprendus klaidų klausimą turkų persvarą pradėjo iš lėto mažėti.

Po pirmosios rungtynių pusės lietuviai atsiliko 33:41, o į lemiamą kėlinį žengė su 5 taškų deficitu – 51:56. Situacija galėjo būti ir dar geresnė, kadangi trečiojo kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus (45:45).

Į lemiamą ketvirtį Lietuvos jaunieji krepšininkai žengė nusiteikę itin kovingai. Per pirmąją kėlinio pusę lietuviai praleido tik 1 tašką, o po sėkmingų trijų Nojaus Indrušaičio baudos metimų T.Purlio auklėtiniai išsiveržė į priekį 60:57.

Toliau tokios sėkmingos atkarpos lietuviams pratęsti nepavyko ir kova vyko taškas į tašką. Likus žaisti 24 sekundes rezultatas buvo lygus – 67:67, o po turkų klaidos kamuolys atiteko Lietuvos krepšininkams. Atakos metu lietuviai turėjo kelias geras progas išmesti tolimus metimus, tačiau T.Purlio auklėtiniai nusprendė nerizikuoti ir į krepšį mesti likus kelioms sekundėms. Savo sėkmę išbandė Mantas Laurenčikas, tačiau jo dvitaškis prasiveržus skriejo pro šalį.

Pratęsimą lietuviai pradėjo spurtu 4:0 ir nuo to laiko persvaros iš savo rankų nebepaleido bei iškovojo pergalę.

Lietuva: Mantas Laurenčikas 23, Nojus Indrušaitis 17, Kristupas Smirnov 12, Paulius Narvilas 9.

Turkija: Yagizas Aksu 16, Demiras Doganas 11, Keremas Erdemas 9, Eminas Kara 8.

Pusfinalyje T.Purlio auklėtiniai susitiks su Izraelio – Graikijos poros nugalėtoja.

Rungtynių įrašas:

Lietuviai žaidė A grupėje ir nepaliko varžovams nė menkiausio šanso: nugalėjo Prancūziją 73:41, Nyderlandų rinktinę 80:73 ir Izraelį 98:69.

Aštuntfinalyje lietuviams iššūkį metė Danijos krepšininkai, tačiau Tomo Purlio auklėtiniai varžovus įveikė 97:48.

Vaikinų Europos krepšinio čempionatuose tai buvo jau antroji Lietuvos ir Turkijos akistata ketvirtfinalio etape. Turkijoje vykusiame 18-mečių čempionate rugpjūčio 4 dieną šeimininkai buvo pranašesni 64:61.