Lietuvos rinktinei reikia suklusti: galingųjų Serbijos ir Slovėnijos mače pergalę nusiskynė 34 taškus pelniusio L. Dončičiaus ekipa

Europos čempionatui besirengiančios ir favoritėmis laikomos Slovėnijos bei Serbijos vyrų krepšinio rinktinės trečiadienį sužaidė kontrolines rungtynes. Namuose kovoję slovėnai su Luka Dončičiumi priešakyje po pratęsimo galiausiai įveikė NBA naudingiausio praėjusio sezono žaidėjo Nikola Jokičiaus tempiamus serbus 97:92 (17:21, 28:21, 22:23, 19:21, 11:6).

Luka Dončičius.<br>SPO/Scanpix nuotr.

Aug 18, 2022, 7:30 AM, atnaujinta Aug 18, 2022, 4:22 PM

Baigiantis ketvirtam kėliniui rezultatas buvo lygus 86:86 ir slovėnai paskutinei atakai turėjo 19 sekundžių.

Tačiau tolimas L.Dončičiaus metimas buvo netikslus ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jo metu pradžioje sąlygas diktavo serbai, buvę priekyje 92:91. Tačiau tuomet per likusį laiką Serbija nuo baudų linijos pelnė tik tašką, o šeimininkų gretose tolimu metimu pasižymėjo Vlatko Čančaras bei galutinį tašką padėjęs Klemenas Prepeličius.

L.Dončičius per 35 minutes pelnė 34 taškus (8/11 dvit., 3/9 trit., 9/14 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, po 3 kartus suklydo ir pažeidė taisykles bei surinko 33 naudingumo balus.

Jam puikiai talkino Mike’as Tobey (9 atk. kam.) ir Klemenas Prepeličius (2/7 trit.), pelnę po 16 taškų.

Dar viena slovėnų žvaigždė Goranas Dragičius rungtynes pradėjo starto penkete, tačiau po 5 min. paliko aikštelę.

Po kurio laiko 36-erių slovėnas mačą stebėjo nuo suolo persirengęs – tikinama, kad jis pajuto skausmus kojoje ir nenorėjo rizikuoti.

Serbams Nikola Jokičius pelnė 26 taškus (12 atk. kam., 6 rez. per.), Vasilije Micičius surinko 17 (8 rez. per.), Nikola Kaliničius – 12 (6 atk. kam.).

Rungtynes gyvai stebėjo Serbijos teniso žvaigždė Novakas Džokovičius.

Slovėnai Europos čempionate žais vienoje B grupėje su lietuviais ir būtent mūsų rinktinė bus pirmuoju titulą ginsiančių slovėnų varžovu pirmenybėse. Akistata vyks rugsėjo 1-ąją.