Lietuvos merginų svajonės apie medalius žlugo: suklupo aštuntfinalyje S. Aukštikalnytė prametė visus 14 metimų

Europos merginų iki 16 metų krepšinio čempionato aštuntfinalyje antradienį Lietuvos rinktinė patyrė lemtingą nesėkmę, kuri užkirto kelią kovai dėl apdovanojimų.

Sintija Aukštikalnytė.<br> FIBA nuotr.
 Lietuvės pralaimėjo italėms.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 23, 2022, 5:54 PM, atnaujinta Aug 23, 2022, 6:01 PM

Portugalijoje vykstančiame turnyre lietuvės 44:51 (12:8, 8:17, 12:14, 12:12) pralaimėjo Italijos bendraamžėms ir kovos tik dėl 9–16 vietų.

Gitauto Kievino treniruojamos Lietuvos krepšininkės laimėjo pirmąjį kėlinį, tačiau paskui iniciatyvą perėmė italės, kurios po pertraukos įgijo ir dviženklę persvarą.

Likus 18 sek. ir esant rezultatui 44:49 italės nepataikė dviejų baudų, tačiau kamuolį atkovojusios lietuvės tuoj pat jį prarado ir viltys išsigelbėti užgeso.

Vienai komandos lyderių Sintijai Aukštikalnytei tai buvo juodžiausios rungtynės: per 34 min. ji prametė visus 14 metimų – 11 dvitaškių ir 3 tritaškius. Tiesa, pataikė 5 iš 6 baudų.

Nepaisant to, jos plius minus rodiklis buvo geriausias komandoje – plius 2.

Lietuvos rinktinei Austėja Rauckytė pelnė 13 taškų (4/13 metimų), Danielė Paunksnytė surinko 9, Karina Budajeva - 6.

Komanda pataikė tik 2 iš 20 tritaškių.

Grupės varžybose Lietuvos rinktinė įveikė Vokietiją 55:54, Slovėniją 78:54 ir pralaimėjo Ispanijai 49:71.