Šaltas dušas su laiminga pabaiga: Lietuvos krepšininkai Vengrijoje vaikščiojo peilio ašmenimis

Pasirengimo cikle nė vieno pralaimėjimo nepatyrusi Lietuvos krepšinio rinktinė pergalingą žygį pratęsė ir antrajame atrankos į 2023-ųjų pasaulio krepšinio čempionatą etape.

Lietuvos krepšinio rinktinė išvykoje kaunasi su Vengrais.<br>V.Skaraičio nuotr.
Lietuvos krepšinio rinktinė išvykoje kaunasi su Vengrais.
Daugiau nuotraukų (9)

Aug 24, 2022, 6:14 PM, atnaujinta Aug 24, 2022, 10:47 PM

Trečiadienį Kazio Maksvyčio auklėtiniai (6/1) išvykoje 88:78 (20:21, 22:17, 27:27, 19:13) pranoko Vengrijos (3/4) krepšininkus, su kuriais susigrums ir kitą savaitę prasidėsiančiame Europos krepšinio čempionate.

Rungtynės prasidėjo apylyge abiejų komandų kova. Nors Lietuvos rinktinę į priekį truktelėjo abu NBA rungtyniaujantys milžinai Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis, tačiau K.Maksvyčio kariaunai nepavyko sustabdyti Madrido „Real“ žvaigždės Adamo Hangos, kuris savo prasiveržimais draskė Lietuvos rinktinės gynybos liniją.

Po pirmųjų dešimties minučių lietuviai atsiliko 20:21.

Antrajame ketvirtyje tęsėsi permainingas mūšis. Kėlinį sėkmingiau pradėję lietuviai atitrūko nuo priešininkų 29:21, tačiau apie save priminė naujasis Vilniaus „Ryto“ pirkinys Benedekas Veradis, kuris per pirmąją rungtynių pusę įmetė 10 taškų.

10 taškų per pirmuosius du kėlinius lietuviams atseikėjo ir A.Hanga, o K.Maksvyčio kariauna į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudama 42:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė prapliupo tolimais metimais, o vieną iš jų pataikė ir J.Valančiūnas. Svajingas puolimas sukrovė svečiams dviženklį pranašumą, tačiau skylės gynyboje neleido lietuviams atitrūkti – Vengrija vėl ėmė artėti prie savo priešininkų.

Prieš lemiamą rungtynių atkarpą Lietuva buvo priekyje 69:65.

Ketvirtajame kėlinys tęsėsi nervų karas. Įpusėjus ketvirčiui A.Hanga eiliniu prasiveržimu išlygino skaičius švieslentėje – 74:74.

Tiksint paskutinėms minutėms įtampa nemažėjo. Vis dėlto laiku komandą į priekį patraukė komandos draugo metimą kartojęs J.Valančiūnas, o kitą ataką taškais su pražanga pasižymėjo M.Kuzminskas.

Paskutinę rungtynių minutę M.Grigonis pridėjo tolimą metimą ir Lietuvos krepšininkai atitrūko nuo priešininkų.

Pergalingai pasibaigusioje dvikovoje K.Maksvytis vertėsi be traumos padarinius toliau jaučiančio Eigirdo Žukausko.

Šiame pasaulio krepšinio čempionato atrankos lange iš viso K.Maksvyčio kariauna sužais dvejas rungtynes. Be akistatos prieš Vengriją lietuviai šeštadienį Kaune surems ietis su Juodkalnijos krepšininkais.

Pasaulio čempionato atrankos K grupėje bent trumpam lietuviai šoktelėjo į pirmąją poziciją. Šįvakar dar susitinka bosniai (3/3) su juodkalniečiais (4/2) bei prancūzai (5/1) su čekais (3/3).

Lietuva: Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas po 17, Mindaugas Kuzminskas 14, Rokas Jokubaitis 12, Marius Grigonis 11, Rokas Giedraitis 9.

Vengrija: Adamas Hanga 21, Davidas Vojvoda 15, Benedekas Varadi 13, Janosas Eilingsfeldas 9, Zoltanas Perlas 8.