Pasaulio krepšinio čempionato atranka: problemos Paryžiuje, galingi juodkalniečiai ir gruzinų nelaimė

Europos krepšinio komandos pradėjo pasaulio pirmenybių atrankos turnyro antrąjį etapą. Trečiadienį pergales pasiekė visos favoritės: Lietuvos, Prancūzijos ir Ispanijos rinktinės. Pergalę iškovojo ir Gruzijos rinktinė, tačiau gruzinai neteko sunkią traumą patyrusio kapitono Tornikės Šengelijos.

Prancūzijos krepšininkai sutriuškino čekus.<br>FIBA nuotr.
K.Maksvytis.<br>G.Šiupario nuotr.
I.Sanonas.<br>FIBA nuotr.
T.Šengelija patyrė traumą.<br>FIBA nuotr.
Prancūzai nepaliko vilčių Čekijai.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Aug 25, 2022, 7:26 AM

Grupėje – dvivaldystė

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė trečiadienį pasaulio pirmenybių atrankos turnyre įveikė Vengrijos komandą 88:78 ir iškovojo šeštąją pergalę. Tačiau lietuviams nepavyko tapti vienvaldžiais K grupės lyderiais. Mūsų šalies krepšininkų pavyzdžiu po kelių valandų pasekė Prancūzijos rinktinė, kuri Paryžiuje sutriuškino Čekijos komandą 95:60.

Po šešias pergales iškovoję lietuviai ir prancūzai pirmauja K grupėje. Dviem lyderiams ant kulnų mina Juodkalnijos rinktinė, kurios sąskaitoje yra penkios pergalės. Juodkalniečiai trečiadienį namie nelauktai įtikinamai įveikė Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkus 88:69.

„Tikrai laimėjome daug lengviau, negu tikėjomės, – nustebo rezultatyviausias Juodkalnijos rinktinės žaidėjas Vladimiras Mihailovičius. – Laukėme sunkios kovos, bet gerai pradėjome rungtynes, o paskui neleidome varžovams ką nors pakeisti. Labiausiai noriu padėkoti sirgaliams. Kai tribūnose tokia atmosfera, galime įveikti bet kurią komandą“.

Juodkalniečius palaikė pilnutėlės Podgoricos „Morača“ arenos tribūnos. Šeimininkai užsitikrino maksimalų palaikymą, nes Juodkalnijos krepšinio federacija nusprendė sirgalius įleisti nemokamai.

Kitos trys K grupės komandos šiek tiek atsiliko. Čekijos, Bosnijos ir Hercegovinos bei Vengrijos rinktinės turi po tris pergales.

Lietuvos krepšininkai kitas atrankos turnyro rungtynes žais šeštadienį Kaune su Juodkalnijos rinktine. Tą pačią dieną susitiks Čekija – Vengrija bei Bosnija ir Hercegovina – Prancūzija.

Kelialapius į pasaulio pirmenybes iškovos trys geriausios grupės komandos.

Prancūzų problemos

Nors Prancūzijos rinktinė nugalėjo dideliu skirtumu, pergalė nebuvo lengva. Iki pertraukos geriau žaidė Čekijos krepšininkai, kurie pirmajame kėlinyje įmetė 12 taškų be atsako ir įgijo dviženklę persvarą 26:16.

Prancūzai ilgai negalėjo pavyti ir rezultatą persvėrė tik po pertraukos, bet antroje rungtynių pusėje žaidimas vyko pagal jų sąlygas.

Beje, pertrauka Paryžiaus „Bercy“ arenoje truko gerokai ilgiau negu numatyta. Komandos negalėjo tęsti rungtynių dėl krepšio konstrukcijos gedimo.

Čekijos rinktinė trečiadienį žaidė be trijų svarbių krepšininkų Tomašo Satoransky, Vito Krejči ir Jaromiro Bohačiko. NBA rungtyniaujantys T.Satoransky ir V.Krejči gydosi treniruočių stovykloje patirtas traumas, o J.Bohačikas nekeliavo į Paryžių dėl ligos.

Kaip skelbia Čekijos krepšinio federacija, V.Krejči į aikštę turėtų grįžti šeštadienį. Tuo tarpu čiurną susižeidusio T.Satoransky padėtis yra sudėtingesnė ir kol kas neaišku, ar jis galės dalyvauti Europos pirmenybėse.

Dvi komandos atsiliko

Trečiadienį atrankos turnyro antrojo etapo pirmąsias rungtynes žaidė ir L grupės komandos. Šioje grupėje sau nuosprendį beveik paskelbė Ukrainos ir Nyderlandų rinktinės, kurios patyrė pralaimėjimus ir žymiai atsiliko nuo kitų keturių komandų.

Ukrainiečiai savo aikštėje nusileido italams 89:97, olandai išvykoje pripažino gruzinų pranašumą 66:77. Abejos rungtynės buvo gana panašios – nugalėtojai lemiamą persvarą įgijo trečiajame kėlinyje.

Sunkiau buvo Italijos rinktinei, kuri prieš pertrauką atsiliko dviženkliu skirtumu, bet per trečiąjį kėlinį perėmė iniciatyvą ir įmetė net 38 taškus.

Gruzinai, kuriuos Tbilisio arenoje palaikė 8 tūkstančiai sirgalių, svečiams nutolti nebuvo leidę, o antroje mačo pusėje tvirtai laikė žaidimo vadžias savo rankose.

L grupėje po trečiadienį vykusių rungtynių pirmauja Ispanijos ir Italijos rinktinės. Jos iškovojo po keturias pergales (po 5 rungtynių). Gruzija ir Islandija laimėjo po tris kartus, Ukraina – vieną, Nyderlandai – nė karto.

Ispanams antrojo etapo pradžioje nereikėjo išlieti daug prakaito. Jie namie žaidė su Islandijos komanda ir ją sutriuškino 87:57. Pasaulio čempionė Ispanijos rinktinė jau antrajame kėlinyje pirmavo 20 taškų skirtumu.

Islandijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė buvęs ir būsimas LKL krepšininkas, su Vilniaus „Rytu“ sutartį sudaręs Elvaras Fridrikssonas. Jis pelnė 14 taškų.

Gruzinų praradimas

Gruzijos krepšininkų pergalę apkartino jų lyderio Tornikės Šengelijos trauma. Trečiajame kėlinyje jis susižeidė petį ir buvo iškart išvežtas į ligoninę. Pirminiais duomenimis T.Šengelijai reikės atlikti operaciją ir jis negalės žaisti Europos pirmenybėse.

„Deja, negalime švęsti pergalės, nes praradome kapitoną. Galime pasidžiaugti nebent dėl to, kad susižeidus T.Šengelijai komanda nesutriko ir sklandžiai pabaigėme rungtynes“, – po mačo sakė Gruzijos rinktinės treneris Ilias Zouros.

Gruzinams T.Šengelijos praradimas yra itin skaudus, nes Europos pirmenybių grupės varžybos vyks jų šalyje. Ruošdamasi amžiaus renginiui Gruzijos rinktinė subūrė visus geriausius krepšininkus: iš NBA atvyko Goga Bitadzė ir gruziniškų šaknų turintis amerikietis Sandro Mamukelašvilis, į aikštę grįžo visą praėjusį sezoną sunkią traumą gydęsis Giorgis Cincadzė. Tačiau Europos pirmenybėse teks žaisti be didžiausio sirgalių numylėtinio.

Trečiadienį vieno iš svarbiausių krepšininkų trūko Nyderlandų rinktinei. Ji žaidė be Yannicko Frankės, kuris prieš kelias savaites susižeidė per draugiškas rungtynes. Kol kas neaišku, ar buvęs Pasvalio „Pieno Žvaigždžių“ gynėjas Y.Franke galės žaisti Europos pirmenybėse, bet tikimybė, kad jis spės pasveikti nėra didelė.

Antrasis etapas. 1 turas

K grupė

Vengrija – Lietuva 78:88. Sombathejus. 3000 žiūrovų. A.Hanga 21, D.Vojvoda 15, B.Varadi 13 / D.Sabonis ir J.Valančiūnas po 17, M.Kuzminskas 14, R.Jokubaitis 12, M.Grigonis 11, R.Giedraitis 9, A.Butkevičius 5, I.Brazdeikis 3, G.Masiulis, K.Žemaitis ir L.Lekavičius po 0. M.Echodas nežaidė.

Juodkalnija – Bosnija ir Hercegovina 88:69. Podgorica. 5000 žiūrovų. V.Mihailovičius 20, P.Popovičius ir K.Perry po 15, B.Dubljevičius 12, N.Radovičius 10 / J.Robersonas 20, Dž.Musa 19, J.Nurkičius 13.

Prancūzija – Čekija 95:60. Paryžius. G.yabusele ir T.Luwawu-Cabarrot po 16, R.Gobert‘as 14, V.Poirier ir E.Okobo po 10 / V.Hrubanas 14, O.Balvinas 12.

Lentelė: Prancūzija – 6, Lietuva – 6, Juodkalnija – 5, Čekija – 3, Bosnija ir Hercegovina – 3, Vengrija – 3.

L grupė

Ukraina – Italija 89:97. Ryga. 1700 žiūrovų. S.Mychailiukas 11, D.Lukašovas, A.Pustovyj ir V.Herunas po 10 / S.Fontecchio 20, N.Melli 17, N.Manionas ir S.Tonutas po 11, D.Gallinari 10.

Gruzija – Nyderlandai 77:66. Tbilisis. 8000 žiūrovų. T.Šengelija 20, Th.McFaddenas 19, G.Šermadini 13, A.Mamukelašvili 10 / W.De Jongas 22, Ch.Kloofas 13, O.Schaftenaaras 10.

Ispanija – Islandija 87:57. Pamplona. W.Hernangomezas 19, J.Pradilla 14, R.Fernandezas 13, S.Saizas 11 / E.Fridrikssonas 14, S.Bjornssonas 11.

Lentelė: Ispanija – 4, Italija – 4, Gruzija – 3, Islandija – 3, Ukraina – 1, Nyderlandai – 0.

„Nauja diena“: kodėl įvyko visuotinis elektros išjungimas Ukrainoje?