Sensacija: bosniai po dviejų pratęsimų palaužė Prancūzijos krepšininkus Lietuviai tapo vienvaldžiais lyderiais K grupėje

2023 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato atrankos antrojo etapo K grupės rungtynėse šeštadienį K grupėje Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė namuose metė iššūkį Prancūzijai ir iškovojo pergalę po dviejų pratęsimų 96:90 (28:14, 10:32, 21:5, 17:25; 7:7, 13:7).

Bosniai įveikė prancūzus.<br> FIBA nuotr.

Aug 27, 2022, 11:43 PM, atnaujinta Aug 28, 2022, 12:22 PM

Mačas buvo kaip reta banguotas ir dramatiškas.

Bosniai laimėjo pirmąjį kėlinį 14 taškų, bet po dviejų atsiliko 38:46.

Po trečiojo jie pirmavo 8 taškais, bet prireikė pratęsimo.

Ketvirtajame kėlinyje likus 2 min. 18 sek. šeimininkai pirmavo 74:68, bet prancūzai spėjo išlyginti rezultatą.

Pirmajame pratęsime likus 1 min. bosniai pirmavo 83:79, tačiau neišlaikė persvaros.

Vis dėlto antrajame pratęsime bosniai nepaleido pergalės.

Bosniams Jusufas Nurkičius pelnė 21 tašką, Johnas Robersonas surinko 18, o Džananas Musa pridėjo 17.

Prancūzams 24 taškus pelnė Evanas fournir, 16 surinko Guerschonas Yabusele.

K grupėje prancūzų sąskaitoje liko 6 pergalės, o bosniai iškovojo 4-ąją pergalę.

Šioje grupėje rungtyniauja ir Lietuvos rinktinė, kuri po pergalės namuose prieš Juodkalniją 90:73 turi 7 pergales. Juodkalniečiai turi 5 pergales.

Kitose rungtynėse Vengrijos rinktinė svečiuose 82:79 nugalėjo Čekiją ir iškovojo 4-ąją pergalę.

Čekų sąskaitoje liko 3 pergalės.

L grupėje Ispanija svečiuose 86:64 sutriuškino Nyderlandų rinktinę, o Italija namuose 91:84 palaužė Gruziją.

Vėliausiai pasibaigusiose rungtynėse Islandijos krepšininkai įveikė Ukrainą po pratęsimo 91:88.