Lietuviai iki Europos čempionato sužaidė 7 draugiškas ir 2 atrankos į pasaulio čempionatą rungtynes ir per jas nepatyrė nė vieno pralaimėjimo.
K.Maksvyčio auklėtiniai po du kartus įveikė estus, suomius, ispanus ir po kartą nyderlandus, vengrus bei juodkalniečius.
Visgi, čempionate lietuvių laukia kur kas grėsmingesni varžovai. Jau pirmose rungtynėse K.Maksvyčio auklėtiniams teks susitikti su čempionų titulą ginsiančiais slovėnais, o treneris teigia, kad į čempionatą keliauja dvejopų nuotaikų.
„Nuotaikos dvejopos. Iš vienos pusės visi sveiki, pasiruošę, neblogai žaidėme pasiruošimo etape, iš kitos pusės viskas buvo tik kontrolinės rungtynes ir dabar prasidės rimtas čempionatas. Manau, kad nuotaikos geros ir važiuojame į čempionatą“, – prieš kelionę kalbėjo K.Maksvytis.
– Nėra traumuotų ar negaluojančių žaidėjų?
– Ne, net tie kurie turėjo mikro traumas – Eigirdas Žukauskas ir Mindaugas Kuzminskas į čempionatą važiuoja sveiki.
– Koks numatytas treniruočių grafikas?
– Numatytas palengvintas grafikas, turėsime kiekvieną dieną po vieną treniruotę. Nuimsim krūvius, nes laukia kas antrą dieną rungtynės. Reikia, kad būtų ir kojos, ir galva šviežia.
– Pirmas varžovas – Slovėnija. Kiek naudingos medžiagos davė jų pralaimėjimas Vokietijai?
– Manau, kad parodė, jog juos galima nugalėti. Iš kitos pusės galbūt padarė meškos paslaugą, nes slovėnai turbūt sureaguos, kaip ir kiekviena komanda po pralaimėjimo.
– Kokių priešnuodžių reikia norint sustabdyti Luką Dončičių?
– Jisai yra vienas geriausių žaidėjų pasaulyje, net NBA turi problemų su juo. Jeigu netikėtumėme, jog galime jį pristabdyti tai ir nevažiuotume į čempionatą. Prisiimsime kažkokias rizikas, bandysim sumažinti jo indėlį komandos naudai.
– Kokią pamoką būtų galima pasiimti iš atrankos olimpinėms žaidynėms rungtynių su Slovėnija?
– Kažkiek tos rungtynės mums išėjo į naudą. Kažką darysime, ką darė ta komanda, kažko nedarysime, nes nepasiteisino. Manau, kad tos rungtynės mums bus į naudą.
– Prie slovėnų prisijungė Goranas Dragičius. Ką komandai pridėjo šis veteranas?
– Stabilumo, užtikrintumo, svorio. Kaip ir kiekvienai rinktinei.
– Sakėte, jog modeliuosite startiniais penketais. Ar gali mūsų aukštaūgiai būti kartu aišktelėje prieš slovėnus?
– Gali, kažkurį laiką tikrai gali. Čia vyksta žaidimas šachmatais. Jie turi savo ginklus, savo kozirius, o mes savus. Jeigu rankoje turi kozirinį tūzą, negi jo neleisi į aikštelę? Mes bandysime išnaudoti savo privalumus, jie savo.
– Kaip psichologiškai esate pasiruošę?
– Turėjome nemažai rungtynių, jos davė užtikrintumo. Aišku, čia yra aukšto kalibro varžovai, kaip ir mes, tad manau esame pasiruošę gerai.
– Jums su vyrų rinktine tai yra pirmas toks rimtas išbandymas. Ar yra jaudulio?
– Kažką panašaus esu patyręs, kai praėjau jaunimo čempionatus. Čia kažkas panašaus, galbūt dar daugiau dėmesio ir spaudimo, bet manau, kad tą jau esu praėjęs. Ilgai treniravomės, ruošiamės ir dabar liko vyšnaitė ant torto.
– Žaisite mirtininkų grupėje, bet dėl to gal tik dar geriau?
– Šiaip norėtųsi lengvai įeiti į čempionatą, apšilti ir geriausią formą pasiekti atkrintamosiose varžybose, bet šį kartą formatas yra kitoks. Galbūt pradžia nebus tokia lengva, bet gal vėliau išvengsime stipresnių varžovų.
Lietuvos rinktinės rungtynių tvarkaraštis:
Rugsėjo 1 d. Lietuva – Slovėnija 18 val. 15 min.
Rugsėjo 3 d. Lietuva – Prancūzija 18 val. 45 min.
Rugsėjo 4 d. Lietuva – Vokietija 15 val. 30 min.
Rugsėjo 6 d. Lietuva – Vengrija 18 val. 15 min.
Rugsėjo 7 d. Lietuva – Bosnija ir Hercegovina 15 val. 30 min.