Turkijos krepšininkai paskutinę rungtynių minutę palaužė Juodkalnijos rinktinę

Ketvirtadienį prasidėjo ilgai lauktas Europos krepšinio čempionatas, o į antrąją A grupės dvikovą stojo Turkijos ir Juodkalnijos rinktinės. Grupės favoritais laikyti turkai tik rungtynių pabaigoje palaužė varžovus 72:68 (14:18, 27:13, 12:20, 19:17).

Turkija – Juodkalnija<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Sep 1, 2022, 4:44 PM, atnaujinta Sep 1, 2022, 7:00 PM

Atrodė, kad rungtynes turkai perlauš antrajame kėlinyje. Shane’as Larkinas per 10 minučių pataikė 3 tolimus metimus, o į ilgąją pertrauką turkai žengė su dviženkliu pranašumu – 41:31.

Visgi, trečiajame kėlinyje Juodkalnijos krepšininkai pademonstravo, jog lengvu grobiu nebus. Sėkmingai Ergino Atamano auklėtinius stabdę juodkalniečiai į ketvirtąjį kėlinį žengė atsilikdami vos 2 taškais – 51:53, o lemiamą kėlinį pradėję tritaškiu išsiveržė į priekį.

Paskutinioji rungtynių minutė prasidėjo Juodkalnijos krepšininkams pirmaujant vienu tašku – 68:67. Likus žaisti 24 sekundes vėl į priekį išsiveržė turkai, kuomet Furkanas Korkmazas pataikė dvitaškį.

Vladimiras Mihailovičius likus žaisti 8 sekundes nepataikė dvitaškio, o kamuolį puolime atsikovojęs Marko Simonovičius iškart prasižengė. Rungtynės galiausiai baigėsi F.Korkmazui pataikant tritaškį.

Turkija: Shane’as Larkinas 18, Cedi Osmanas 15, Alperenas Sengunas 12.

Juodkalnija: Bojanas Dubljevičius 18, Marko Simonovičius 13, Nemanja Radovičius ir Kendrickas Dennardas Perry po 8.

Turkijos bei Juodkalnijos rinktinės varžosi Gruzijoje vykstančiose A grupės kovose. Kartu su šiomis rinktinėmis dėl keturių kelialapių į atkrintamąsias varžybas kovoja šeimininkė Gruzija, Belgija, Ispanija ir Bulgarija.

Kiek anksčiau ketvirtadienį jau buvo sužaistos pirmosios grupės rungtynės. Ispanijos krepšininkai 114:87 įveikė Bulgarijos komandą.

20 val. Į kovą stos Belgijos ir Gruzijos komandos.