Antrajame kėlinyje smogusi Italija sirgalių paramos sulaukusius estus paliko be pergalės

Estijos krepšininkams nepavyko sugadinti šventės vieniems iš Europos krepšinio čempionato grupės etapo šeimininkių Italijai. Sausakimšoje Milano arenoje aikštės šeimininkai pasiekė nesunkią pergalę prieš Baltijos komandą.

Italijos ir Estijos dvikova. <br>FIBA nuotr.
Estijos krepšinio rinktinė.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Sep 2, 2022, 9:30 PM, atnaujinta Sep 2, 2022, 11:54 PM

Italai laimėjo dvikovą 83:62 (21:18, 31:15, 17:19, 14:10).

Nors rungtynės vyko Milane, tačiau Italijos mieste buvo puikiai girdimi ir Estijos sirgaliai – jų į madų sostinę atvyko per 2 tūkst. Jų palaikymo skanduočių vedini estai pirmajame kėlinyje rimtai kibo į atlapus aikštės šeimininkams.

Po pirmųjų dešimties minučių Italija buvo priekyje trijų taškų pranašumu – 21:18.

Vis dėlto antrojo kėlinio pradžioje Estijos puolimas ėmė strigti, o tuo pasinaudoję italai žaibiškai susikrovė dviženklį pranašumą, kuris vos per kelias minutes išaugo iki 15 taškų persvaros – 35:20.

Šaltas dušas nenutildė estų – užsivedęs Kerras Kriisa tęsė savo koncertą, pelnydamas 9-ąjį tašką priartino svečius – 31:37.

Pyktelėję italai surengė dar vieną spurtą ir vėl atitrūko nuo priešininkų, į ilgąją pertrauką išeidami priekyje 52:33.

Antroje rungtynių pusėje Italija ir toliau sėkmingai kontroliavo rungtynes, išlaikydama triuškinantį pranašumą bei sėkmingai pradėjo Europos krepšinio pirmenybes.

Primename, kad Italijos krepšinio rinktinė šiose pirmenybėse verčiasi be ryškiausios savo žvaigždės Danilo Gallinari. 34-erių italas prieš pat čempionatą nusitraukė kryžminius kelio raiščius.

Kiek anksčiau pasibaigusiose šios grupės rungtynėse Graikija 89:85 palaužė kroatus, o Ukraina 90:61 sutriuškino Jungtinę Karalystę.

Italija: Simone Fontecchio 19, Nicolo Melli 17, Achille Polonara 12

Estija: Kerras Kriisa 20, Kristijanas Kitsingas ir Janari Joesaaras po 9.