V. Micičiaus koncertas pergalingame serbų „Eurobasket“ starte: kūrė rezultatyvių perdavimų šou

Pergalingai Europos krepšinio čempionatą pradėjo ir viena iš turnyro favoričių Serbijos rinktinė. Penktadienį serbai Prahoje vykusioje D grupės kovoje susitvarkė su Nyderlandų krepšininkais.

Serbijos ir Estijos akistata.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Sep 2, 2022, 9:30 PM, atnaujinta Sep 2, 2022, 11:52 PM

Žvaigždžių perpildyta Serbija priešininkus įveikė 100:76 (31:21, 20:17, 24:23, 25:15).

Nuo pirmųjų rungtynių minučių Serbijos krepšininkai stengėsi parodyti, kas aikštėje bus šeimininkas. Vasilije Micičius komandos draugams dalino kamuolius tarsi saldainius, o puolime Nyderlandų galvos skausmu tapo Nikola Jokičius ir Vanja Marinkovičius – jie abu įmetė po 9 taškus.

Komandos draugus puikiai atradęs V.Micičius vien per pirmąsias 8 žaidimo minutes atliko net 7 rezultatyvius perdavimus.

Vis dėlto ne viskas pirmajame kėlinyje patiko serbų treneriui Svetislavui Pesičiui. 73-ejų krepšinio specialistas turėjo nemažai priekaištų savo auklėtiniams dėl jų gynybos.

Po pirmųjų dešimties minučių Serbija buvo priekyje 31:21.

Antrajame kėlinyje serbai ir toliau kontroliavo reikalus aikštėje, tačiau jiems solidesnio pranašumo susikrauti nepavyko. Po pirmosios rungtynių pusės Serbija buvo priekyje 51:38.

Po pertraukos Nyderlandai startavo dar ambicingiau. Pirmąją trečiojo kėlinio pusę jie laimėjo 13:8 ir sušvelnino deficitą – 51:59.

Ilgai nelaukę serbai vėl įjungė aukštesnę pavarą ir po kelių sėkmingų V.Micičiaus epizodų atitrūko 75:61.

Ketvirtajame kėlinyje Nyderlandai vėl buvo sušvelninę atsilikimą iki minimumo, bet paskutinį smūgį sudavusi Serbija pribaigė varžovus.

Šiose rungtynėse netrūko ir lietuviškų prieskonių. Dvikovai teisėjavo ir Europos krepšinio pirmenybėse debiutavo arbitras Gvidas Gedvilas.

Pergalingoje dvikovoje serbams nepadėjo susirgęs Nikola Milutinovas. Tikimasi, kad vidurio puolėjas į rikiuotę sugrįš sekmadienį.

Kiek anksčiau buvo sužaistos kitos dvejos šio pogrupio rungtynės. Jose Lenkija 99:84 pranoko Čekiją , o Izraelis po pratęsimo 89:87 palaužė Suomiją.

Pergalingai pasibaigusioje dvikovoje V.Micičius įmetė 15 taškų, atliko net 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko 23 naudingumo balus.

Serbija: Nikola Jokičius 19, Vanja Marinkovičius – 18, Vasilije Micičius 15, Dušanas Rističius 11.

Nyderlandai: Worthy De Jongas 28, Keye'us Van Der Vuurstas De Vriesas 11 Mattas Haarmsas 8.