Palaikymo šūksnių Italijoje sulaukusi Ukraina Europos čempionatą pradėjo triuškinančia pergale

Pergalingai Europos krepšinio čempionatą pradėjo Ukrainos rinktinė. Ainaro Bagatskio auklėtiniai C grupės dvikovoje Milane 90:61 (22:17, 20:15, 24:12, 24:17) sutriuškino Jungtinės Karalystės krepšininkus.

Ukraina – Didžioji Britanija<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2022-09-02 15:02, atnaujinta 2022-09-02 17:57

Jautį už ragų ukrainiečiai griebė dar nuo pirmųjų rungtynių minučių. Tritaškiais prapliupę latvio auklėtiniai dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą.

Vis dėlto nusileisti neketinę britai ketvirčio pabaigoje atrado skylių priešininkų gynyboje ir po pirmųjų dešimties minučių atsiliko 17:22.

Antrajame kėlinyje Ukraina ir toliau kontroliavo reikalus aikštėje. Ukrainiečiai baudė priešininkus sėkmingu puolimu ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 42:32.

Žaidimo tendencijos nesikeitė ir antroje mačo pusėje – A.Bagatskio auklėtiniai dar labiau didino savo persvarą, kuri prieš ketvirtąjį kėlinį tapo triuškinanti – 66:44.

Ukraina kontroliavo reikalus ir ketvirtajame kėlinyje. Triuškinantį pranašumą išsaugojusi latvio kariauna užtikrintai užbaigė rungtynes.

Rusijos pradėto karo kamuojami ukrainiečiai sulaukė šilto palaikymo Milane. Rungtynių metu ne kartą buvo girdimos šalies vardo skanduotės.

Penktadienį Italijoje bus žaidžiamos dar dvejos C grupės rungtynės.

Šeimininkai susikaus su Estija (22 val.), o Kroatija surems ietis su Graikija (18 val.).

Ukraina: Sviatoslavas Michailiukas 17 Aleksejus Lenas 13, Ilya Sydorovas 10.

Jungtinė Karalystė: Luke’as Nelsonas 16, Gabrielis Olaseni Mylesas Hessonas po 10.