Įspūdingas krepšinio spektaklis Prahoje: Suomijos nuo nesėkmės neišgelbėjo net NBA žvaigždės šou

Ypatinga drama buvo pažymėtos penktadienį Prahoje vykusios Europos krepšinio čempionato D grupės rungtynės tarp Suomijos ir Izraelio krepšininkų.

Suomija – Izraelis<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Sep 2, 2022, 3:00 PM, atnaujinta Sep 2, 2022, 5:58 PM

Įtemptą mačą po itin atkaklios ir pratęsimo pareikalavusios kovos 89:87 (16:27, 24:13, 21:18, 18:21, 10:8) laimėjo Izraelio rinktinė.

Uraganiniu puolimu rungtynes pradėję Suomijos krepšininkai priešininkams savo žaidimo stilių bandė primesti nuo pat akistatos pradžios.

Visa galva mačo pradžioje aukščiau už priešininkus buvę suomiai po pirmojo kėlinio džiaugėsi dviženkliu pranašumu – 27:16.

Antrajame kėlinyje Izraelio krepšininkams pavyko stabilizuoti reikalus aikštėje. Suaktyvinę gynybą žydai ne tik ėmė artėti prie priešininkų, bet ir prieš ilgąją pertrauką išlygino skaičius švieslentėje – 40:40.

Vien per pirmąją rungtynių pusę Suomijos NBA žvaigždė Lauri Markkanenas įmetė 17 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

Antroje mačo dalyje tęsėsi atkakli kova.

Trečiojo ketvirčio metu kiek geriau sekėsi Izraelio krepšininkams, kurie laikydami rungtynių kontrolę savo rankose buvo pirmaujančios komandos vaidmenyje.

Prieš lemiamą rungtynių atkarpą suomiai atsiliko 58:61.

Ketvirtajame ketvirtyje jau Suomija bandė perimti iniciatyvą – persvėrę rezultatą suomiai pirmavo didžiąją dalį kėlinio laiko, tačiau likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes Izraelis vėl išsivežė į priekį – 73:72.

Netrukus apie save priminė L.Markkanenas, kuris tolimu metimu vėl sugrąžino suomius į pirmaujančią poziciją – 75:73.

Nervų karas tęsėsi ir prasidėjus paskutinei rungtynių minutei. Vėl suspindusi L.Markkaneno žvaigždė leido Suomijai įgyti trijų taškų pranašumą, tačiau netrukus Izraelis tolimu metimu išlygino rezultatą – 79:79.

Paskutinės komandų atakos baigėsi nesėkme ir visi reikalai kėlėsi į pratęsimą.

Pirmąsias dvi pratęsimo minutes nė viena iš komandų negalėjo pasižymėti. Tylą nutraukė tritaškiu į priekį išsiveržę Izraelio krepšininkai, tačiau jų džiaugsmas truko neilgai. L.Markkaneno dėka rezultatas vėl tapo lygus – 86:84.

Tada apie save priminė „Washington Wizards“ rungtyniaujantis Izraelio lyderis Deni Avdija. Jis vėl išvedė žydus į priekį – 86:84.

Rezultatą išlyginti galėjusio L.Markkaneno sūvis skriejo pro šalį ir Izraelis dvikovą užbaigė pranašumą įtvirtindamas baudų metimais.

Izraelį į pergalę vedęs D.Avdija įmetė 23 taškus, atkovojo 15 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą.

Tuo metu L.Markkanenas suomių gretose pelnė 33 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir surinko 33 naudingumo balus.

Izraelis: Deni Avdija 23, Tomeras Ginatas 13, Guy Pnini 10.

Suomija: Lauri Markkanenas 33, Alexanderis Madsenas 13, Edonas Maxhuni 11.