G. Antetokounmpo jėgą pajautę italai nusileido Graikijos rinktinei Kroatai įveikė britus, ukrainiečiai minimaliu skirtumu nugalėjo estus

Šeštadienį Europos krepšinio čempionato C grupėje pergalėmis džiaugėsi Kroatijos, Ukrainos ir Graikijos rinktinės.

Graikija – Italija<br> FIBA nuotr.
  Ukraina – Estija<br> FIBA nuotr.
 Kroatija – Didžioji Britanija<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

Sep 3, 2022, 2:44 PM, atnaujinta Sep 4, 2022, 12:04 AM

Kroatijos rinktinė 86:65 (20:17, 17:14, 35:9, 14:25) įveikė Didžiosios Britanijos rinktinę.

Turnyro autsaideriais laikomi britai pirmoje rungtynių pusėje pasiūlė kietą kovą kroatams ir į pertrauką žengė turėdami tik 6 taškų atsilikimą – 31:37.

Visgi, po pertraukos pasimatė, kodėl Didžioji Britanija priskiriama prie autsaiderių. Kroatijos krepšininkai puolime tiesiog maudė savo varžovus, o patys britai nieko suorganizuoti nesugebėjo. Po tragiško trečiojo kėlinio britai atsiliko 40:72 ir nieko daugiau nuveikti nebesugebėjo.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius, Dario Šaričius ir Ivica Zubacas po 15.

Didžioji Britanija: Mylesas Hessonas 18, Patrickas Whelanas 14, Gabrielis Olaseni 10.

Komandos į ketvirtą kėlinį žengė estams pirmaujant 61:56. Didinti persvaros estai nesugebėjo ir jau nuo pirmųjų lemiamo ketvirčio minučių kova vyko taškas į tašką.

Likus žaisti 2 minutes po Kristjano Kitsingo dvitaškio estai pirmavo 73:70, tačiau tuo pačiu atsakęs Volodymyras Gerunas ukrainiečių atsilikimą sumažino iki 1 taško.

Prasidėjus paskutiniajai minutei Iljai Sydorovui pataikius metimą iš po krepšio Ukrainos rinktinė išsiveržė į priekį – 74:73. Likusio laiko metu visi metimai skriejo pro šalį ir ukrainiečiai šventė pergalę.

Paskutinėje dienos dvikovoje susitiko grupės favoritės – Italija ir Graikija. Pergalę rezultatu 85:81 (23:17, 24:23, 24:17, 14:24) iškovojo Graikijos krepšininkai.

Dimitrio Itudžio auklėtiniai į priekį išsiveržė nuo pirmųjų minučių ir nė karto neleido varžovams išsiveržti į priekį ar bent išlyginti rezultatą.

Tiesa, rungtynės nebuvo lengvos. Italijos komanda didžiąją rungtynių dalį laikėsi šalia nugalėtojų, o lemiamas spurtas įvyko trečiojo kėlinio pabaigoje.

Graikai pirmaudami 59:54 kėlinį užbaigė spurtu 12:3 ir prieš lemiamas 10 minučių įgijo tvirtą persvarą.

Likus žaisti 2 minutes Graikijos krepšininkai turėjo dviženklę persvarą (81:71), tačiau staiga pradėjo ją švaistyti. Simone Fontecchio pelnė net 10 italų taškų iš eilės, tačiau nuo tragedijos graikus gelbėjo Tylerio Dorsey tritaškis, pataikytas likus žaisti kiek daugiau nei minutę laiko.

Nesustabdomas graikų gretose buvo Giannis Antetokounmpo. NBA superžvaigždė per 30 minučių pelnė 25 taškus (7/10 dvit., 1//5 trit., 8/9 baud.), atkovojo 11 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą.

Graikija: Giannis Antetokounmpo 25, Tyleris Dorsey 23, Dimitris Agravanis 13.

Italija: Simone Fontecchio 26, Achille Polonara 14, Stefano Tonutas 13.

Penktadienį buvo sužaistos pirmosios grupės rungtynės.

Ukrainos rinktinė 90:61 sutriuškino britus, Italijos krepšininkai 83:62 be didesnių vargų susitvarkė su estais, o grupės favoritai graikai 89:85 palaužė Kroatijos rinktinę.

C grupės rungtynės vyksta Milane, Italijoje.

Į atkrintamąsias varžybas pateks pirmąsias 4 vietas užėmusios rinktinės.