Lietuvai nemaloni sensacija: Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė įveikė Slovėniją

Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė Europos krepšinio čempionato B grupėje pateikė milžinišką staigmeną. Bosniai 97:93 įveikė čempionų titulą ginančius slovėnus.

Slovėnija – Bosnija ir Hercegovina<br> G. Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

Sep 4, 2022, 6:41 PM, atnaujinta Sep 4, 2022, 8:59 PM

Puolime strigęs Luka Dončičius nesugebėjo savo komandai rungtynių pradžioje suteikti svaresnės persvaros ir kraujo kvapą pajautę bosniai iškart įsikabino varžovams į kojas.

Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė, kaip ir Lietuva, sugebėjo saugoti savo krepšį nuo L.Dončičiaus taškų ir viso mačo metu žengė šalia varžovų, o lemiamą ketvirtį pradėjo su 1 taško deficitu – 72:73.

Ketvirtojo kėlinio metu likus žaisti 4 minutes Džananui Musai pataikius tritaškį Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė įgijo 4 taškų persvarą – 83:79.

Iki rungtynių pabaigos situaciją kontroliavo bosniai ir į lemiamą minutę žengė pirmaudami 91:89.

Likus rungtyniauti 53 sekundes Edinas Atičius pataikė dvitaškį ir savo rinktinės persvarą padidino iki 4 taškų. Situacija po 8 sekundžių pagerino Goranas Dragičius, kuris metimu iš po krepšio vėl atstatė 2 taškų deficitą (91:93).

Bosniai atakavo likus žaisti 24 sekundes, o Johno Robersono metimas skriejo pro šalį, tačiau po netaiklaus metimo kamuolys liko jų rankose.

E.Atičius buvo pasiųstas prie baudų linijos ir pataikęs abu metimus užtikrino, kad slovėnai vieno metimo dėka rezultato neišlygins. Likus žaisti 6 sekundėms L.Dončičius pataikė dvitaškį, tačiau po poros sekundžių prie baudų linijos pasiųstas J.Robersonas tiksliais metimais uždarė rungtynes.

Bosnius į priekį vedė Dž.Musos ir J.Robersono duetas. Krepšininkai kartu pelnė 45 taškus.

Slovėnijos superžvaigždė L.Dončičius pagal savo standartus nesublizgėjo. Krepšininkas pelnė 16 taškų, atkovojo ir rezultatyviai perdavė po 8 kamuolius, tačiau suklydo 5 kartus ir visi 8 tolimi metimai skriejo pro šalį.

Slovėnija: Vlatko Čančaras 22, Goranas Dragičius 20, Luka Dončičius 16.

Bosnija ir Hercegovina: Johnas Robersonas 23, Džananas Musa 22, Miralemas Halilovičius 13.

Europos čempionai slovėnai laimėjo pirmąsias dvi čempionato rungtynes. Ketvirtadienį slovėnai 92:85 palaužė lietuvius, o šeštadienį 103:88 susitvarkė su vengrais.

Bosniai čempionato pradžioje 95:85 įveikė vengrus, tačiau antroje dvikovoje 82:92 neatsilaikė prieš turnyro šeimininkus vokiečius.

Į atkrintamąsias varžybas pateks pirmąsias keturias vietas B grupėje užėmusios komandos. Grupėje taip pat varžosi lietuviai, prancūzai, vokiečiai ir vengrai.

Kiek anksčiau įvykusiose šios grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė po dviejų pratęsimų 107:109 pralaimėjo vokiečiams.

Patys lietuviai kol kas žengia be pergalių ir norėdami žengti į sekantį etapą privalo laimėti likusias rungtynes prieš vengrus ir bosnius.