Ukraina lieka be pralaimėjimų – nuostabaus lemiamo kėlinio dėka įveikė Italijos rinktinę

„Eurobasket 2022“ čempionate C grupėje sekmadienio vakare susitiko šeimininkai italai ir Ukrainos krepšininkai. Savų sirgalių akivaizdoje rungtyniavusi Italijos rinktinė subyrėjo lemiamame kėlinyje 84:73 (16:21, 22:21, 19:15, 27:16) nusileido ukrainiečiams.

Ukraina – Italija<br> FIBA nuotr.
 „Eurobasket 2022“ turnyre Italijos rinktinė siekia išrašyti pirmąjį pralaimėjimą ukrainiečiams<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Sep 5, 2022, 9:35 PM, atnaujinta Sep 5, 2022, 11:52 PM

Gerai startavę italai antrojo kėlinio viduryje išsiveržė į priekį dviženkliu pranašumu – 34:24, tačiau persvaros ilgai neišlaikė.

Ukrainiečiai pradėjo demonstruoti vis geresnę gynybą ir iš lėto mažinę atsilikimą į ketvirtąjį kėlinį žengė rezultatui jau esant lygiam – 57:57.

Lemiamas kėlinys kur kas geriau prasidėjo ukrainiečiams. Likus žaisti pusę kėlinio po Ivanas Tkačenkos dėjimo jau Ukraina įgijo dviženklį pranašumą – 70:59.

Italijos krepšininkams skirtumo mažinti nesisekė ir likus žaisti 2 minutes I.Tkačenka pasinaudojo varžovų klaida ir pelnęs du taškus pražanga ukrainiečiams suteikė net 14 taškų pranašumą (80:66) bei garantavo pergalę.

Likus žaisti 0,9 sekundės Ukraina pirmavo 84:73, o ukrainiečiams vadovaujantis Ainaras Bagatskis įsiutino vietinę publiką, kuomet paprašė minutės pertraukėlės.

Ukraina: Svetoslavas Michailiukas 25, Ivanas Tkačenka ir Issufas Sanonas po 17.

Italija: Achille Polonara 17, Simone Fontecchio 14, Marco Spissu 11.

Ukrainiečiai čempionatą pradėjo 90:61 įveikdami britus, o vėliau prieš Ukrainos rinktinę 74:73 neatsilaikė estai.

Italai turnyrą taip pat pradėjo pergale, kuomet 83:62 įveikė estus, tačiau po to 81:85 buvo priversti pripažinti Graikijos pranašumą.