K. Evanso ir R. Šmito vedini žalgiriečiai įveikė „Unicaja“ ir turnyro finale susikaus su Madrido „Real“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai pradėjo draugišką turnyrą Ispanijoje. Pirmadienį žalgiriečiai Antekeros miestelyje nugalėjo Malagos „Unicaja“ komandą 79:72 (15:22, 20:15, 23:19, 21:16).

„Žalgiris“ įveikė „Unicaja“<br> zalgiris.lt nuotr.
K.Evansas<br> zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Sep 12, 2022, 11:59 PM, atnaujinta Sep 13, 2022, 12:25 AM

Antradienį 21.30 val. Lietuvos laiku žalgiriečiai dėl pirmosios vietos turnyre susigrums su Madrido „Real“ ekipa.

Rungtynes su „Unicaja“ rezultatyviau pradėjo ispanai, kurie pelnė pirmuosius 6 taškus. „Žalgirio“ tylą nutraukė Keenano Evanso baudų metimai ir perdavimas Edgarui Ulanovui – 4:9.

Prasiveržęs pro galinę liniją pataikė Tomas Dimša (6:12), o vėliau žalgiriečiai rinko taškus nuo baudų metimo linijos, kur pasižymėjo E.Ulanovas, T.Dimša ir Laurynas Birutis. Visgi po pirmojo kėlinio priekyje buvo „Unicaja“ – 15:22.

Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai daug geriau dirbo gynyboje ir per 6 minutes varžovams leido pelnyti tik 4 taškus. Kitoje aikštės pusėje po dvitaškį pelnė Tyleris Cavanaugh ir L.Birutis, pirmąjį „Žalgirio“ tritaškį įmetė Karolis Lukošiūnas (22:24) bei toliau nuo baudų metimo linijos neklydo E.Ulanovas, Rolandas Šmitas ir K.Evansas – 28:26.

Malagos ekipai pelnius 5 taškus iš eilės, tuo pačiu atsakė L.Birutis ir tritaškį smeigęs K.Lukošiūnas (33:31). Manto Kalniečio perdavimas L.Biručio dėjimui užbaigė antrąjį kėlinį – 35:37.

Po didžiosios pertraukos K.Evansas iškart pasižymėjo 5 taškais, iš toli pataikė ir T.Cavanaugh – 43:40. Varžovams vėl persvėrus rezultatą (43:46), įspūdingais dėjimais krepšį drebino Kevarriusas Hayesas ir R.Šmitas – 49:48. K.Evansas metimu iš toli rinko savo 12-ąjį tašką, o kėlinio pabaigoje atakomis „2 plius 1“ varžovus baudė L.Birutis ir R.Šmitsas – 58:56.

Ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje lyderio vaidmens ėmėsi T.Dimša, pataikęs tritaškį ir asistavęs tokios pat vertės T.Cavanaugh metimui – 68:64.

Po dar 2 T.Dimšos taškų, K.Evanso tritaškio ir galingo R.Šmito žaidimo po krepšiu žalgiriečiai atsiplėšė 75:66. Mačą uždarė baudas sumetę R.Šmitas ir K.Evansas – 79:72.

„Žalgiris“: K.Evansas 17, R.Šmitas 13 (9 atk. kam.), L.Birutis 12 (5 atk. kam.), T.Dimša 10, T.Cavanaugh 8 (7 atk. kam., 2 per. kam.), K.Lukošiūnas 8 (4 rez. perd., 2 per. kam.), E.Ulanovas 6, M.Kalnietis 2, K.Hayesas 2, L.Lelevičius 1, K.Kublickas 0.

„Unicaja“: D.Osetkowski 16 (8 atk. kam.), T.Kalinoski 16, A.Mena 10, W.Thomasas 9.