Kauno „Žalgiris“ nelaimėjo turnyro Ispanijoje – finale nusileido Madrido „Real“ Pataikė 16 tritaškių

Priešsezoninio krepšinio turnyro Ispanijoje finale antradienio vakarą Kauno „Žalgiris“ nusileido Madrido „Real“ komandai 81:89 (26:20, 17:23, 18:28, 20:18).

„Žalgirio“ ir „Real“ rungtynės.<br> zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Sep 13, 2022, 11:16 PM, atnaujinta Sep 13, 2022, 11:52 PM

Antekeroje pirmadienį pusfinalyje kauniečiai 79:72 nugalėjo Malagos „Unicaja“ ekipą.

„Žalgirio“ krepšininkai po keturių pergalių pasirengimo sezonui cikle patyrė pirmąjį pralaimėjimą.

Karolio Lukošiūno tritaškis, Edgaro Ulanovo puskablis ir Rolando Šmito baudų metimai leido „Žalgiriui“ pirmauti rungtynių pradžioje (7:5), bet Sergio Rodriguezo, Džanano Musos ir Walterio Tavareso trio turėjo savų priešnuodžių – 7:13. Keenano Evansas prasiveržė po krepšiu ir smeigė tritaškį, Kevarriusas Hayesas bloku vaišino varžovą ir sumetė baudas, tad „Žalgiris“ vėl išsiveržė į priekį 14:13. Tada įspūdingą atkarpą sužaidė Tomas Dimša, pelnęs 8 taškus iš eilės (20:16), o pirmąjį kėlinį užbaigė tritaškį iš kampo po Manto Kalniečio perdavimo pataikęs Liutauras Lelevičius – 26:20.

Tylerio Cavanaugh metimas buvo padidinęs kauniečių persvarą iki 8 taškų (28:20), bet D.Musos 6 taškai ir du S.Rodriguezo tritaškiai greitai apvertė svarstykles į kitą pusę – 30:32. R.Šmito taškai greitajame puolime ir K.Lukošiūno bei T.Dimšos tolimi metimai atgaivino žalgiriečių puolimą – 38:37. Prieš didžiąją pertrauką baudas sumetė Laurynas Birutis bei tritaškiu su sirena rezultatą lygino R.Šmitas – 43:43.

Trečiąjį kėlinį „Real“ pradėjo uraganiniu puolimu ir pelnė pirmuosius 13 taškų. Po 4 minučių tylą nutraukė K.Evanso tritaškis, bet žalgiriečiai vengė veržtis link krepšio, kurį saugojo 221 cm ūgio W.Tavaresas. Skirtumas buvo išaugęs iki 15 taškų (46:61), tačiau K.Lukošiūno ir T.Cavanaugh tritaškiai leido įkvėpti oro – 52:63. Iš toli pasižymėjo ir T.Dimša, kitoje atakoje pridėjęs ir dvitaškį su pražanga, o kėlinį uždarė Manto Kalniečio tritaškis su sirena – 61:71.

Ketvirtajame kėlinyje M.Kalnietis pratęsė tritaškių šou, dar dusyk pataikydamas iš toli, bet varžovai irgi rinko taškus – 70:82. Prieš tai sumetęs 3 baudas iš po krepšio pasižymėjo K.Evansas, 4 taškus rinko R.Šmitas, dvitaškį pridėjo K.Hayesas, o 16-ąjį žalgiriečių tritaškį įmetė K.Evansas – 81:89.

„Žalgiris“: T.Dimša 17 (4/8 trit.), K.Evansas 16 (4 rez. perd., 3 per. kam.), R.Šmitas 11 (6 atk. kam.), M.Kalnietis 9, K.Lukošiūnas 9, T.Cavanaugh 8, K.Hayesas 4 (6 atk. kam.), L.Lelevičius 3, E.Ulanovas 2, L.Birutis 2, M.Krivas 0.

„Real“: W.Tavaresas 19 (6 atk. kam., 2 blk.), D.Musa 19, S.Rodriguezas 16 (11 rez. perd., 3 per. kam.), P.Cornelie 9 (11 atk. kam.).