Apmaudu: Ispanijos krepšinio supertaurė išsprūdo iš Šarūno Jasikevičiaus ir Roko Jokubaičio rankų

Šarūnas Jasikevičius su „Barcelona“, kuriai atstovauja ir Rokas Jokubaitis, neiškovojo antrojo trofėjaus per savaitę. Ispanijos krepšinio supertaurės finalo rungtynėse sekmadienį katalonai po pratęsimo 83:89 (15:17, 22:12, 12:26, 22:16; 12:18) pralaimėjo amžinam varžovui Madrido „Real“.

Rokas Jokubaitis.<br>Barca Basket nuotr.
Š.Jasikevičius.<br>Barca Basket nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Sep 25, 2022, 9:36 PM, atnaujinta Sep 25, 2022, 10:16 PM

Praėjusį sekmadienį „Barcelona“ laimėjo Katalonijos taurę, nors sezonui rengėsi be septynių nacionalinėms komandoms Europos čempionate atstovavusių krepšininkų.

Ispanijos supertaurės finale Rokas Jokubaitis buvo vienas „Barcelona“ lyderių ir per 23 min. pelnė 11 taškų (4/6 dvitaškių, 1/3 tritaškių), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Naudingiausio žaidėjo prizą atsiėmė „Real“ centras Walteris Tavaresas, kuris pelnė 24 taškus ir atkovojo 12 kamuolių.

Madridiečiai laimėjo supertaurę penktą sykį iš eilės, o katalonai pralaimėjo ketvirtąkart iš eilės.

Sekmadienį Ispanijos supertaurės finale katalonai pralaimėjo pirmąjį kėlinį 15:17, bet antrajame pagerino gynybą ir po dviejų ketvirčių įgijo 8 taškų persvarą (37:29).

Po pertraukos Š.Jasikevičiaus auklėtiniai toliau laikėsi žaidimo plano ir 25 min. buvo įgiję dviženklę persvarą (47:36).

Tačiau tuomet katalonai krito į gilią duobę ir po trijų kėlinių jau atsiliko 49:55. Madridiečių snaiperis Sergio Llullis per pustrečios minutės pataikė tris tritaškius.

Ketvirtajame kėlinyje „Barcelona“ buvo atsilikusi 51:58, bet kovėsi toliau ir po Kylo Kurico metimo jau pirmavo 59:58.

Per likusį laiką pirmaujanti komanda keitėsi dar kelis sykius.

Likus 50 sek. Walteris Tavaresas sumetė baudas (69:71), bet likus 15 sek. Mike'as Tobey išlygino rezultatą (71:71).

Paskutinę ataką rengė madridiečiai, bet Gabrielis Deckas nepataikė tritaškio ir teko žaisti pratęsimą.

Per pratęsimą nuostabi kova tęsėsi: pirmaujanti komanda keitėsi po kiekvienos atakos, o galiausiai triumfavo madridiečiai.

„Barcelona“: Sertacas Sanli 21, Nicolas Laprivottola 12 (14 rez. perd.), Rokas Jokubaitis 11 (5 atk. kam.), Kyle’as Kuricas 10, Mike’as Tobey 9.

„Real“: Walteris Tavaresas 24 (12 atk. kam.), Džananas Musa 19, Gabrielis Deckas ir Sergio Llullis po 14, Guerschonas Yabusele 9.

Pernai šio turnyro finale „Barcelona“ pralaimėjo madridiečiams 83:88 ir siekė revanšo.

Pusfinalyje „Barcelona“ 91:74 nugalėjo Badalonos „Jovetut“ ekipą, o „Real“ sutriuškino Sevilijos „Real Betis“ krepšininkus 100:69.