Rungtynių pabaigoje vos neprisižaidęs „Žalgiris“ LKL sezoną pradėjo pergale prieš „Neptūną“

Šalies čempionų titulą susigrąžinti norintis Kauno „Žalgiris“ (1/0) savo kelionę tikslo link pradėjo sėkmingu žingsniu Klaipėdoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai uostamiestyje 79:71 (20:18, 25:16, 19:19, 15:18) pranoko vietos Klaipėdos Neptūno (0/1) krepšininkus.

Tyleris Cavanaugh.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Sep 26, 2022, 6:31 PM, atnaujinta Sep 26, 2022, 9:35 PM

Prieš pat rungtynes aikštės šeimininkai sulaukė ne itin malonios žinios – dėl sveikatos problemų rungtynėse dalyvauti negalėjo komandos lyderis Deividas Gailius.

Su itin fiziškai stipriu startiniu penketuku rungtynes pradėjęs „Žalgiris“ ėmė versti taškus iš po krepšio ir šoktelėjo į priekį. Tuo metu klaipėdiečius sėkmingu žaidimu puolime gelbėjo sugrįžęs Mindaugas Girdžiūnas. Gynėjas pelnė pirmuosius 8 aikštės šeimininkų taškus.

Po pirmųjų dešimties minučių svečiai iš Kauno buvo priekyje – 20:18.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ ir toliau bandė smogti priešininkams savo jėga. Fiziškas žaidimas žaibiškai davė vaisių – klaipėdiečių aukštaūgis Austinas Wiley dar antrojo ketvirčio viduryje užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą.

Stringantį „Neptūno“ puolimą bandė judinti nuo suolo pakilęs Rokas Gustys, bet kraujo skonį pajutęs „Žalgiris“ prieš ilgąją pertrauką atitrūko dviženkliu pranašumu – 45:34.

Praktiškai visos antros rungtynių pusės metu dviženklį pranašumą turėję kauniečiai su ugnimi pradėjo žaisti rungtynių pabaigoje.

„Neptūnas“ vis labiau mažino deficitą, o po Mato Jogėlos dvitaškio, likus žaisti kiek daugiau nei minutę, komandas skyrė vos keturi taškai – 71:75.

Vis dėlto lemiamoje rungtynių atkarpoje užtikrinčiau žaidė „Žalgirio“ krepšininkai, kurie iš Klaipėdos išsivežė pirmąją sezono pergalę.

Kovą dėl kamuolių kauniečiai laimėjo 45 prieš 27. Jiems nesutrukdė ir 17 proc. tritaškių pataikymas (4/24).

„Neptūnas“: Rokas Gustys 14 (8 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas (2/7 trit.) ir Matas Jogėla (4 rez. perd.) – po 13, Žygimantas Janavičius 9, Oskaras Pleikys 7.

„Žalgiris“: Kevarriusas Hayesas 14 (8 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 13 (9 atk. kam.), Keenanas Evansas 12 (6 rez. perd.), Tyleris Cavanaugh 11, Edgaras Ulanovas 9.