„Wolves“ pirmame žingsnyje į FIBA Europos taurės turnyrą nepaslydo: šiaip ne taip palaužė graikų „Aris“

Lietuvos klubas „Wolves“ Bulgarijoje pradėjo kovą atrankoje į FIBA Europos taurės turnyrą ir ketvirtfinalyje nesuklupo. Rimo Kurtinaičio vadovaujama komanda Samokovo mieste kvalifikacijos ketvirtfinalyje santykius aiškinosi su graikų Salonikų „Aris“ ir po itin sunkios akistatos ir sėkmingai sužaistų paskutiniųjų minučių šventė pergalę 83:72 (15:21, 29:23, 17:15, 22:13).

„Wolves“ įveikė „Aris“ ir toliau kovoja Europos taurės kvalifikacijoje.<br> FIBA nuotr.
„Wolves“ klubas pradeda kovas Europos taurės turnyro atrankoje.<br>LKL nuotr.
„Wolves“ klubas pradeda kovas Europos taurės turnyro atrankoje.<br>Klubo nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Sep 27, 2022, 5:36 PM, atnaujinta Sep 27, 2022, 8:06 PM

„Wolves“ ekipa daugiau kaip du kėlinius vijosi graikus, o skirtumas siekė 3–7 taškus. Pataikę paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėms tritaškį, Lietuvos ekipos žaidėjai ilsėtis išėjo esant lygiam rezultatui 44:44.

Po didžiosios pertraukos „Aris“ valdė situaciją, tačiau likus grumtis 2 min. „Wolves“ po Ado Juškevičiaus pastangų pagaliau persvėrė rezultatą 57:55, o prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje 61:59.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui Lietuvos ekipa buvo priekyje 67:64, tačiau graikai vis bandė kibti į atlapus.

Vis dėlto likus kovoti 4 min. po vienos pataikytos Regimanto Minioto baudos ir dviejų tikslių Mindaugo Lukauskio baudų „Wolves“ susikrovė ir 7 taškų persvarą – 74:67.

Maža to – likus kovoti 120 sekundžių R.Kurtinaičio ekipa pirmąkart džiaugėsi ir dviženklę persvarą 77:67.

Galiausiai Lietuvos ekipa nugalėjo ir pateko į pusfinalį.

„Wolves“: Adas Juškevičius (5/9 trit., 6 rez. perd.) ir Regimantas Miniotas (12 atk. kam.) po 20, Ahmadas Caveras 11 (3/11 metimai), Arnas Beručka 10 (3/4 trit.), Eigirdas Žukauskas 8, Mindaugas Lukauskis 7, Marcosas Dellia 6, Vitalijus Kozys 1.

„Aris“: Janaudas Notae 18 (7 atk. kam.), Joshas Haginsas 16, Vasileios Toliopolous ir Vassilis Kavvadas (12 atk. kam.) po 11.

FIBA Europos taurės – antrojo pagal rangą FIBA rengiamo klubų turnyro – pagrindinėse varžybose dalyvaus 32 komandos.

Turnyro rengėjai nė vienam Lietuvos klubui nesuteikė teisės žaisti pagrindinėse varžybose, todėl paraišką padavęs „Wolves“ turi dalyvauti atrankos turnyre.

Šią savaitę rengiami keturi atrankos turnyrai. Jie vyksta Jonavoje, Samokove (Bulgarija), Mitrovicoje (Kosovas) ir Šolė (Prancūzija).

Visuose keturiuose turnyruose antradienį vyko ketvirtfinalio, trečiadienį bus žaidžiamos pusfinalio, penktadienį – finalo rungtynės.

Į grupių varžybas pateks visų keturių turnyrų nugalėtojai bei trys iš keturių komandų, kurios pralaimės finale.

Samokovo turnyre dalyvauja penkios komandos, todėl antradienį vyko tik vienerios ketvirtfinalio rungtynės.

Jose Alytaus „Wolves“ susitiko su Salonikų „Aris“. Dabar Lietuvos klubas pusfinalyje žais su šeimininkų Samokovo „Rilski sportist“ (Bulgarija) ekipa.

Kitame pusfinalyje rungtyniaus Joensaus „Kataja“ (Suomija) ir Haifos „Hapoel“ (Izraelis).

Samokovo turnyro nugalėtojai laukiami B grupėje, kurioje jau yra „Gaziantep“ (Turkija) ir Gmundeno „Swans“ (Austrija) komandos.

Šioje grupėje taip pat rungtyniaus viena iš komandų, kuri pralaimės atrankos turnyro finale.

Nors „Aris“ yra laikomas vienas garsiausių ne tik Graikijos, bet ir Europos klubų, jo didžiausi laimėjimai jau nugrimzdo užmarštin, o pastaraisiais metais „Aris“ yra beveik niekuo nepasižymintis Graikijos lygos vidutiniokas.

Praėjusio dešimtmečio pabaigoje „Aris“ keturis sezonus paeiliui net nepateko į Graikijos lygos atkrintamąsias varžybas, bet praėjusį sezoną padarė nedidelę pažangą ir užėmė septintąją vietą.

Pakilti padėjo penki Šiaurės Amerikos legionieriai, bet po vasaros atostogų Salonikuose neliko nė vienas iš jų.

Prieš naują sezoną Salonikų komandą papildė keturi nauji JAV krepšininkai. Trys iš jų tik šiais metais baigė universitetą ir sudarė pirmąją profesionalo sutartį.

Kiti du „Aris“ naujokai Vasilis Toliopoulos ir Vasilis Kavadas anksčiau žaidė didžiuosiuose Graikijos klubuose Atėnų „Panathinaikos“ bei Pirėjo „Olympiakos“, bet juose buvo tolimi atsarginiai.

Lietuvos komandos FIBA Europos taurės turnyre varžosi po ilgos pertraukos.

Lietuviai šiame turnyre praėjusį kartą dalyvavo 2017–2018 metų sezone. Tuomet dėl FIBA Europos taurės kovojo Kėdainių „Nevėžis“ ir Utenos „Juventus“.

„Nevėžis“ žaidė nuo pirmojo atrankos rato ir iškrito antrajame grupių etape. „Juventus“ gavo teisę pereiti į šį turnyrą, kai iškrito iš Čempionų lygos. Utenos komanda žaidė tik atkrintamosiose varžybose, kurių ketvirtfinalyje pralaimėjo Avelino „Scandone“ (Italija) klubui.

Teisę žaisti FIBA Europos taurės grupių varžybose gauna komandos, kurios patiria nesėkmes Čempionų lygos atrankos turnyre. Tačiau Lietuvos klubai šia teise nesinaudoja.

Šį rudenį žaisti FIBA Europos taurės grupių etape atsisakė Čempionų lygos atrankos turnyre pralaimėję „Šiauliai“.