Pirmoji LKL staigmena – „Nevėžis“ išvykoje dramatiškai parklupdė „Juventus“ krepšininkus

Kėdainių „Nevėžis“ (1/1) trečiadienį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo pirmąją pergalę. Kėdainiškiai išvykoje 85:84 (21:23, 19:24, 21:22, 24:15) nugalėjo Utenos „Juventus“ krepšininkus.

A. Žagaras.<br> Kėdainių Nevėžio facebook nuotr.

2022-09-28 18:12, atnaujinta 2022-09-28 23:15

Likus žaisti minutę, uteniškiai dar pirmavo 3 taškais – 82:79. Tuomet dvitaškiu pasižymėjo Jawunas Evansas, o tritaškį realizavo Artūras Žagaras. Kitoje atakoje šeimininkai nesugebėjo susikurti gero metimo, o kamuolį atkovojęs A.Žagaras likus 0,9 sekundės įsūdė tolimą metimą. Po pertraukėlės Donaldo Kairio auklėtiniams rezultatyvaus išpuolio surengti nepavyko ir svečiai pasileido į triumfą.

Šiame mače su „Uniclub Casino – Juventus“ marškinėliais debiutavo veteranas iš Latvijos – Kasparas Berzinis. Ekipos naujokas per 20 minučių pelnė 8 taškus ir atkovojo 4 kamuolius.

Apylygiai startavusios abi ekipos pirmajame kėlinyje spėjo pasidžiaugti trapiais pranašumais, tačiau po pirmųjų dešimties minučių šeimininkai pirmavo tik nežymiai – 23:21. Nors antrajame ketvirtyje svečiams buvo pavykę priartėti iki minimumo, prieš pertrauką uteniškiai kiek sutvirtino savo pozicijas – 47:40.

Trečiajame kėlinyje tris tolimus metimus realizavo M.Valinskas, tačiau Utenos komandos legionieriai surado atsakymų, kurie padėjo prieš lemiamą ketvirtį dar kiek padidinti persvarą – 69:61.

Svečiai mėgino kabintis į rungtynes, tačiau net kelios jų techninės pražangos leido uteniškiams išlaikyti nedidelį atotrūkį. Likus minutei komandas skyrė tik 3 taškai, o tuomet savo šou surengė A.Žagaras. Latvio benefisas vainikuotas tritaškiu paskutinę sekundę bei kėdainiečių pergale 85:84.

„Juventus“: Jawunas Evansas 17, Justinas Alstonas ir Martynas Gecevičius po 16.

„Nevėžis“: Artūras Žagaras 21, Marius Valinskas 15, Timas Lambrechtas 14.

Pirmose LKL rungtynėse Donaldo Kairio treniruojami uteniškiai po dramatiškos kovos 88:90 nusileido čempionams – Vilniaus „Ryto“ krepšininkams.

Kėdainių klubas sezoną taip pat pradėjo pralaimėjimu. Gedimino Petrausko auklėtiniai namuose po atkaklios kovos 76:81 pripažino „Wolves“ pranašumą.