„Rytas“ prieniškių pasipriešinimą nulaužė trečiajame kėlinyje

Vilniaus „Rytas“ (3/0) tęsia sklandų Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) titulo gynimą. Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje užtikrintai 89:66 (25:21, 17:14, 22:7, 25:24) nugalėjo Prienų „Labas GAS“ (0/3) ekipą.

„Rytas“ prieniškių pasipriešinimą nulaužė trečiajame kėlinyje<br> LKL nuotr.

LKL.lt

Oct 1, 2022, 4:45 PM, atnaujinta Oct 1, 2022, 7:59 PM

Rungtynės startavo rezultatyviai, sužaidus vos dvi minutes Gyčio Masiulio dvitaškis išvedė vilniečius į priekį 7:6. Tito Sargiūno ir Karolio Giedraičio metimams rezultatą persvėrus, dviem tritaškiais iššovė Margiris Normantas – 18:13. Kėlinį uždarė M.Normanto ir Brandono Browno tritaškiai – 25:21.

„Rytui“ pabėgus dviženkliu skirtumu, iš toli pataikė Isaiah Osborne’as – 25:32. Gytį Masiulį grubiai nustūmęs Jarvisas Williamsas buvo nubaustas nesportine pražanga, o svečiai į ilgąją pertrauką išsinešė septynių taškų pranašumą – 42:35.

Trečiajame kėlinyje pirmųjų taškų reikėjo laukti pustrečios minutės, kai iš toli pataikė Gytis Radzevičius. „Labas GAS“ puolimas užšalo net šešioms minutėms, o Rokui Gadiliauskui ledus pralaužus dėjimu, tarp komandų jau buvo didelė praraja – 37:58.

Ketvirtasis kėlinys virto formalumu – pasižymėti pavyko ir Adui Šimoniui, Martynas Echodas pasismagino galingu dėjimu. Šeimininkai į rungtynes jau nesugrįžo.

Paskutinėmis mačo minutėmis naudingiausio žaidėjo titulą iš M.Normanto perėmė M.Echodas. Aukštaūgis per 22 minutes pelnė 15 taškų (5/8 dvitaškių, 5/6 baudų metimų), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 3 kartus suklydo, 4 sykius prasižengė ir surinko 16 naudingumo balų.

Kovą dėl kamuolių vilniečiai laimėjo net 54:29, prieniškiai finišavo vos su 9 rezultatyviais perdavimais ir 50 naudingumo balų.

„Rytas“: Martynas Echodas 15, Margiris Normantas 13, Gytis Masiulis 10.

„Labas GAS“: Brandonas Brownas 14, Jy’lanas Washingtonas 13, Titas Sargiūnas 11

Prienų sezonas prasidėjo dviem pralaimėjimais. Pirmoje dvikovoje „Labas GAS“ po pratęsimo 74:80 nusileido Jonavos „CBet“, o ketvirtadienį 66:91 neprilygo Kauno „Žalgiriui“.

LKL čempionų titulą ginantis „Rytas“ startavo dvejomis pergalėmis. Vilniečiai išvykoje 90:88 po atkaklios kovos nugalėjo Utenos „Juventus“, o namuose be didesnių sunkumų 93:67 sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“.

Praėjusiame sezone „Rytas“ laimėjo visas 3 tarpusavio rungtynes.

Iš viso, sostinės ekipa prieniškius įveikė 21 kartą paeiliui. Paskutinį kartą Prienų klubas „Rytą“ įveikė 2016 metų balandžio 13-ąją, kuomet namuose žaidęs tuometinis Prienų-Birštono „Vytautas“ šventė pergalę rezultatu 80:77.