FIBA Čempionų lygos starte – „Ryto“ pralaimėjimas Tenerifėje

Vilniaus „Rytas“ nesėkme pradėjo 2022–2023 m. FIBA Čempionų lygos sezoną. Giedriaus Žibėno auklėtiniai trečiadienį Tenerifėje nusileido vietos „Lenovo“ komandai 74:89 (18:27, 23:22, 13:18, 20:22) ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą H grupėje.

FIBA Čempionų lygos startas: „Lenovo“ – „Rytas“.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Oct 5, 2022, 8:56 PM, atnaujinta Oct 5, 2022, 11:39 PM

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie greitai šovė į priekį 12:3. „Rytas“ niekaip negalėjo sustabdyti varžovų puolimo, kurie per pirmąjį kėlinį pelnė 27 taškus (18:27).

Tiesa, vilniečiai antrojo kėlinio metu ėmė mažinti deficitą, kai gynyboje atsirado didesnis susikalbėjimas, leidęs efektyviau stabdyti ispanų atakas. Nepaisant to, į ilgąją pertrauką G.Žibėno auklėtiniai išėjo turėdami 8 taškų deficitą 41:49.

Antroje mačo dalyje žaidimo braižas iš esmės nesikeitė. Trečiąjį kėlinį šeimininkai pradėjo dviem tolimais metimais (54:41), kurie leido įgyti didesnį pranašumą.

Marcuso Fosterio pastangomis sostinės krepšininkai dar bandė kelis kartus kabintis į rungtynes, tačiau varžovų tolimi metimai žudė svečius. Šeimininkai pataikė 14 tolimų metimų iš 28 bandymų. Tuo tarpu vilniečiai pataikė tik 7 iš 23.

Rezultatyviausiai Lietuvos čempionų gretose žaidė minėtas amerikietis M.Fosteris, kuris mače pelnė 21 tašką. Šeimininkams 19 taškų pelnė 39-erių veteranas Marcelinho Huertas.

Čempionų lygos grupės varžybose dalyvauja 32 komandos. Jos pirmajame etape suskirstytos į aštuonias grupes, kurių varžybos vyks iki gruodžio 21 dienos.

Grupių nugalėtojai pateks į antrąjį grupių etapą. Pirmojo etapo grupėse antrąją ir trečiąją vietas užimsiančios komandos dėl teisės žaisti antrojo etapo grupėse kovos atkrintamajame etape.

Antrajame etape varžysis 16 komandų. Bus sudarytos keturios naujos grupės po keturias komandas, o po dvi stipriausias grupių ekipas pateks į atkrintamąsias varžybas.

Antrasis grupių etapas vyks nuo sausio 24 iki kovo 22 dienos. Ketvirtfinalio serijos bus žaidžiamos balandžio 4–19 dienomis, finalo ketvertas numatomas gegužės 12–14 dienomis.

Vilniaus „Rytas“ žaidžia H grupėje, kurioje susitiks su Lagūnos „Lenovo“, Atėnų „Peristeri“ ir „Bnei Herclija“ komandomis.