Charakterį demonstravęs „Žalgiris“ apmaudžiai krito Tel Avivo pragare

Kauno „Žalgirio“ (0/1) ekipai nepavyko sėkmingai pradėti naujojo Eurolygos sezono. Triukšmingoje Tel Avivo atmosferoje Kazio Maksvyčio auklėtiniai neatlaikė po pertraukos žaidimo kokybę pagerinusios „Maccabi“ (1/0) ekipos pasipriešinimo.

Kauniečiai patyrė pralaimėjimą Tel Avive.<br>zalgiris.lt nuotr.
Kauniečiai pralaimėjo dvikovą Tel Avive.<br>„Žalgirio“ tviterio nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

2022-10-06 20:11, atnaujinta 2022-10-07 00:33

Kauniečiai pralaimėjo dvikovą 83:84 (27:30, 21:16, 17:25, 18:13).

Pirmajame kėlinyje abi komandos pasižymėjo sėkmingu puolimu. Audringai savų sirgalių palaikoma „Maccabi“ vienu metu buvo įgijusi šešių taškų pranašumą (19:13), bet varžovams neleidęs nutolti „Žalgiris“ greitai persvėrė rezultatą.

Antroje kėlinio pusėje tęsėsi permaininga kova, o po pirmųjų dešimties minučių „Maccabi“ buvo priekyje 30:27.

Net 30 taškų per pirmąjį kėlinį praleidęs „Žalgiris“ ketvirčio metu prasižengė vos du kartus. Kauniečių galvos skausmu rungtynių pradžioje tapo gerai pažįstamas Lorenzo Brownas.

Europos čempionate lietuvius skriaudęs amerikietis per pirmąjį kėlinį įmetė 7 taškus, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 12 naudingumo balų.

Tuo metu „Žalgirio“ gretose spindėjo Kevarrius Hayesas, kuris vien per pirmąsias penkias minutes įmetė 11 taškų ir surinko 11 naudingumo balų.

Antrajame kėlinyje K.Maksvyčio auklėtiniai jau protingiau išnaudojo komandines pražangas ir pirmavo praktiškai viso ketvirčio metu.

Į ilgąją pertrauką kauniečiai išėjo ilsėtis būdami priekyje 48:46.

Trečiasis kėlinys vyko ne pagal žalgiriečių scenarijų – K.Hayesas anksti užsidirbo trečiąją asmeninę pražangą, o kraujo skonį pajutę aikštės šeimininkai žaibiškai susikrovė dviženklį pranašumą.

„Žalgirio“ tylą nutraukė sėkminga Arno Butkevičiaus ir Tomo Dimšos atkarpa, bet susigrąžinti pranašumo kėlinio metu kauniečiams nepavyko. Po trijų kėlinių jie atsiliko 65:71.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje „Maccabi“ kontroliavo reikalus aikštėje ir susigrąžino dviženklį pranašumą. Vis dėlto antroje kėlinio pusėje charakterį demonstravęs „Žalgiris“ ėmė artėti prie varžovų – 76:80.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei ketvirtojo kėlinio minutei po Luko Lekavičiaus taškų komandas skyrė vos taškas, o jau kitą ataką „Žalgiris“ išsiveržė į priekį – 83:82.

„Maccabi“ taip pat atsakė sėkminga ataka ir paskutinę rungtynių minutę pradėjo pirmaudama 84:83.

Paskutinę akistatos minutę įsivyravo chaosas, o lemama ataka atsidūrė kauniečių rankose. Vis dėlto jos surengti sėkmingai nepavyko. Pasibaigus rungtynių laikui A.Butkevičius pataikė metimą, bet jis nebuvo įskaitytas ir kauniečiai pralaimėjo dvikovą.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais spalio 14-ąją išvykoje prieš Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkus.

„Žalgiris“: K.Evansas 17, K.Hayesas 16 (9 atk. kam.), T.Dimša 13, L.Lekavičius 10, R.Šmitas 9 (9 atk. kam.), I.Brazdeikis 8 (5 atk. kam.), A.Butkevičius 5, E.Ulanovas 3, T.Cavanaugh 2 (6 atk. kam.), K.Lukošiūnas 0, L.Birutis 0.

„Maccabi“: B.Colsonas 16, W.Baldwinas 15, L.Brownas 13.