Trečiadienį Europos taurėje savo žygį nesėkmingai pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ klubas. Nenado Čanako auklėtiniai Rygoje 71:82 (17:22, 14:21, 22:16, 18:23) Ukrainos čempione – Slobožansko „Prometej“.

„Lietkabelio“ sezonas Europoje prasidėjo nesėkmingai – neprilygta Ukrainos komandai<br> „Lietkabelio“ klubo nuotr.

2022-10-12 18:41, atnaujinta 2022-10-12 20:53

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Ukrainos klubas. Greitą žaidimo tempą pasiūlę „Prometej“ krepšininkai pirmąjį kėlinį laimėjo 5 taškų persvara (17:22), o į antrą pusę sugebėjo žengti su dviženkliu pranašumu – 43:31.

Visgi, po pertraukos Nenadui Čanakui pavyko prikelti savo krepšininkus. Įpusėjus trečiajam kėliniui po Gyorgy Golomano tritaškio panevėžiečiai atsiliko tik vienu tašku, 49:50.

Deja, pratęsti sėkmingo žaidimo „Lietkabelis“ nesugebėjo. „Prometej“ pradėjo ir vėl realizuoti savo susikurtas progas ir ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai pirmavo 67:55.

Panevėžiečiai įvairiausiais būdais stengėsi sugrįžti į rungtynes, tačiau ukrainiečiai išsaugojo savo susikurtą pranašumą ir šventė pergalę.

Naudingiausiai panevėžiečių gretose rungtyniavo Gabrielius Maldūnas. Aukštaūgis per 24 minutes surinko 12 taškų (6/10 dvit., 0/2 baud.), 7 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas ir 16 naudingumo balų.

„Prometej“: Gianas Clavellas 20, Calebas Agada 16, DJ Stehpensas 15.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 14, Kristianas Kullamae 13, Gabrielius Maldūnas 12.

„Prometej“ klubas šiuo metu rungtyniauja Latvijos-Estijos čempionate, kuriame demonstruoja įspūdingą formą. Ukrainiečiai laimėjo abi žaistas rungtynes, o vidutinis pergalių skirtumas – 55 taškai.

„Lietkabelio“ krepšininkai sezoną Lietuvoje pradėjo trejomis pergalėmis, tačiau sekmadienį vykusioje dvikovoje nusileido Kauno „Žalgirio“ komandai.