Įspūdingasis „El Clasico“ Eurolygoje – „Barcelona“ sugebėjo kvailai iššvaistyti persvarą ir paskutiniu metimu vos nepadovanojo pergalės „Real“

Jau antrame šio sezono Eurolygos ture keliai suvedė du svarbiausius varžovus Ispanijos čempionate: Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą „Barcelona“ ir šalies čempionę Madrido „Real“. Nors daugiau kaip 38 min. mače dominavo „Barcelona“, galiausiai ji per dvi minutes vos nepralaimėjo. Sugebėjusi atiduoti iniciatyvą ir leisti mesti lemiamą metimą Šaro kariauna vis dėlto laimėjo prieš „Real“ 75:73 (24:15, 16:15, 23:22, 12:21), nors turėjo ir 17 taškų persvarą.

„Barcelona“ strategas Š.Jasikevičius. <br>„ZUMA Press“/„Scanpix“ nuotr.
„Barcelona“ strategas Š.Jasikevičius. <br>„Zuma“/„Scanpix“ nuotr.
„Barcelona“ strategas Š.Jasikevičius. <br>Barca Basket nuotr.
„Barcelona“ strategas Š.Jasikevičius. <br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2022-10-13 21:21, atnaujinta 2022-10-14 12:11

Jau pirmo kėlinio pradžioje galingai spurtavę šeimininkai atitrūko 16:6, o net 7 taškus „Barcelona“ ekipai pelnė Tomašas Satoransky.

Antrame kėlinyje „Real“ buvo sumažinęs atsilikimą iki 23:28. Vis dėlto šeimininkai susigrąžino reikiamą persvarą, o jau trečiame kėlinyje buvo priekyje net 59:43.

Ketvirtame kėlinyje vaizdas nesikeitė – 69:52 buvo priekyje katalonai, o ant atsarginių „Real“ ekipos žaidėjų suolo ir toliau sėdėjo nemenka dalis svarbių Madrido komandos žaidėjų.

Vis dėlto likus kovoti 2 min. madridiečiai sugebėjo atkusti – sumažinti atsilikimą iki 67:74.

Maža to: likus 45 sek. rezultatas tapo 75:71, o po šeimininkų klaidos ir Jano Vesely baudos bei „Real“ baudų metimų skirtumas tapo 73:75.

Buvo likusios 15 sek. ir „Barcelona“ turėjo kamuolį savo rankose. Tačiau išmesdami kamuolį iš už užribio katalonai sugebėjo jį prarasti ir paskutinę ataką turėjo „Real“.

Paskutinė metimą atliko Sergio Lullas, tačiau jo tritaškis nebuvo tikslus.

„Barcelona“: Sertačas Šanli 14, Janas Vesely 13 (6/7 dvitaškių), Tomašas Satoransky 12 (7 atk. Kam., 5 rez. Perd.), Nicolas Laprovittola (6 rez. Perd.), Mike’as Tobey (6 atk. Kam.) ir Rokas Jokubaitis po 8.

„Real“: Gabrielis Deckas 21 (7/11 dvitaškių), Petras Cornelie 12, Mario Hezonja 9, Guerschonas Yabusele 7.

Katalonai tokiu būdu atsitiesė tiek po nesėkmingo starto Eurolygoje, tiek po Madrido klubui pralaimėtos Ispanijos Supertaurės.

Abi ekipos puikiai vienas kitą pažįsta, abi kovojo praėjusio sezono Ispanijos čempionato finale, kur pergalę šventė karališkasis klubas iš Madrido. Kitą vertus, „Barcelona“ praėjusiame sezone nesugebėjo prasibrauti į finalą, o jame žaidė „Real“, kuris nusileido antrąkart iš eilės trofėjų laimėjusiais „Anadolu Efes“.

Šis Eurolygos sezonas Šaro vadovaujamai ekipai prasidėjo nesėkme: ji krito nuo Pirėjo „Olympiakos“ 70:80, o katalonams atstovaujantis Rokas Jokubaitis tame mače pelnė vos 4 taškus.

Tuo tarpu „Real“ džiaugėsi sunkia pergale, paskutinėmis minutėmis palaužusi Atėnų „Panathinaikos“ 71:68.