Drama su Eurolygos čempionais: „Monaco“ po pratęsimo paguldė ant menčių „Anadolu Efes“

Eurolygoje startavo antrasis varžybų turas. Šiemet turtingiausias Prancūzijos klubas „Monaco“ savo aikštėje kovojo su čempiono titulą ginančiu Stambulo „Anadolu Efes“ klubu ir po pratęsimo jį palaužė 95:92 (12:20, 24:15, 22:25, 24:22, 13:10).

Donatas Motiejūnas<br>G.Bitvinsko nuotr.

Oct 13, 2022, 7:46 PM, atnaujinta Oct 14, 2022, 12:12 AM

Nors pradžioje situaciją valdė Ergino Atamano kariauna, antrame kėlinyje žaidimas išsilygino. Prie to prisidėjo 10 taškų pelnęs D.Motiejūnas.

Per antrąją rungtynių dalį nė vienai iš komandų nepavyko atitrūkti daugiau kaip 4 taškais ir ketvirtajame kėlinyje, priešpaskutinę minutę, svečiai buvo priekyje 82:80.

Rezultatą lygino Mike’as Jamesas, o po netikslaus Vasilije Micičiaus metimo mačą bandė likus grumtis 4 sek. užbaigti tas pats M.Jamesas. Bet šįkart jo metimas nebuvo tiklsus ir klubai buvo priversti žaisti pratęsimą.

Per jį siautėjo tas pats amerikietis M.Jamesas – jam pataikius metimus „Monaco“ susikrovė persvarą 92:88, kurios neiššvaistė.

D.Motiejūnas aikštėje praleido 23 minutes, pelnė 14 taškų (7/8 dvit., 0/2 baud.), atkovojo 5 ir perėmė kamuolį, išprovokavo 6 pražangas, sykį prasižengė ir surinko 22 naudingumo balus.

„Anadolu Efes“: Willas Clyburnas 27 (6 atk. kam., 6 rez. per.), Vasilije Micičius 20 (8 rez. per., 6 kld.), Amathas M’Baye 13 (6 atk. kam.), Tiboras Pleissas ir Rodrigue’as Beaubois po 10.

„Monaco“: Mike’as Jamesas 19 (20 naud. bal.), Alpha Diallo 15 (7 rez. per., 9 atk. kam.), Donatas Motiejūnas ir Adrienas Moermanas (3/6 trit.) po 14, Elie Okobo ir Donta Hallas po 9.

Lietuvio D.Motiejūno atstovaujama „Monaco“ ekipa šiam sezonui turi surinkusi net 20 mln. eurų biudžetą. Startinėse šio sezono Eurolygos rungtynėse ši ekipa susitvarkė su debiutante Bolonijos „Virtus“ 83:66.

Pergale varžybas pradėjo ir „Anadolu Efes“, kuri 72:59 palaužė Belgrado „Crvena zvezda“.