Įspūdingas nepralaiminčio Jonavos „Cbet“ pasirodymas: įveikė ir LKL čempioną „Rytą“

Jonavos „Cbet“ klubas ir toliau nepralaimi. Lietuvos krepšinio lygos čempionate Virgilijaus Šeškaus ekipos auka šeštadienį tapo LKL čempionas Vilniaus „Rytas“. Savo sąlygas diktavę jonaviškiai ketvirto kėlinio pabaigoje sugebėjo palaužti vilniečius 78:71 (14:10, 16:26, 17:12, 31:23).

Jonavos ekipos treneris Virginijus<br>G.Šiupario nuotr.
G.Šiupario nuotr.
Jonavos<br>G.Šiupario nuotr.
Vilniaus<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Oct 15, 2022, 5:01 PM, atnaujinta Oct 15, 2022, 8:45 PM

Tai buvo jau antrasis iš eilės LKL čempiono „Ryto“ pralaimėjimas čempionate. Sostinės ekipa niekaip nesustabdė latvio Martino Laksos, kuris įmetė 29 taškus. Jonavos komanda tapo LKL čempionato lydere – ji dar nė karto nepralaimėjo ir turi 5 laimėjimus turnyre.

Jonava visą pirmą kėlinį dominavo, o vilniečiai varžovus pasivijo tik antrame ketvirtyje, kai išsiveržė į priekį 23:22.

Sėkmingiau kovojęs „Rytas“ pirmąją mačo dalį laimėjo 36:30, tačiau trečiame kėlinyje „Cbet“ klubas atsigriebė, ne tik pasivijęs šeimininkus, tačiau ir persvėręs rezultatą 44:40.

Nors „Rytas“ pasivijo ir prasidėjo atkarpa taškas į tašką, vis dėlto „Cbet“ ketvirtame kėlinyje tritaškių dėka vėl įspūdingai pabėgo 59:51.

Tačiau įpusėjus lemiamam kėliniui vilniečiai po Jonavos klaidų sumažino skirtumą iki 60:61.

Likus žaisti 2 min. 38 sek. Martinas Laksa dviem baudų metimais ir vėl išvedė Jonavą į priekį 68:67, o po vilniečių atsako tas pats latvis įsūdė tritaškį – 71:69.

Paskutinę minutę „Cbet“ buvo priekyje 73:71 ir M.Laksa įspūdingai pastūmėjo Jonavą pergalės link – įmetė dvitaškį, po kurio svečiai pirmavo 75:71.

Vilnius nieko negalėjo padaryti ir galiausiai kapituliavo.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 20 (5 atk. kam., 4 rez. per.), Jarvisas Williamsas 11 (5 atk. kam.), Elvaras Fridrikssonas 8, Lukas Uleckas (1/5 trit.) ir Benedekas Varadi po 7, Gytis Radzevičius 6.

„CBet“: Martinas Laksa 29 (9/12 metimai), Goranas Huskičius 18 (5 rez. per.), Dovis Bičkauskis 11, Vytautas Šulskis 10 (5 atk. kam.), Jeffery Garrettas 6 (10 atk. kam.).

Vilniečiai praėjusiame ture netikėtai pralaimėjo Kėdainių „Nevėžiui“ ir po keturių turų turėjo tris pergales.

Tuo tarpu Jonavos krepšininkai ir toliau neklumpa ir savo sąskaitoje turi 5 sėkmės iš tiek pat galimų.