Įspūdingai mačą prieš „Bnei Herzliya“ pradėjęs „Rytas“ lemiamu momentu išsikvėpė ir Čempionų lygoje lieka be pergalių

Vilniaus „Ryto“ ekipa galingu spurtu pradėjo Čempionų lygos antrojo turo mačą, tačiau iš Izraelio grįžta tuščiomis. Čempionų lygos H grupės akistatoje LKL čempionas „Rytas“ krito nuo Herclijos „Bnei Herzliya“ 85:90 (31:14, 13:26, 17:25, 24:25), nors pirmame kėlinyje turėjo ir 17 taškų pranašumą.

Vilniaus „Ryto“ ir „Bnei Herzliya“ ekipų mūšis.<br> FIBA nuotr.
 FIBA nuotr.
 FIBA nuotr.
Vilniaus „Ryto“ ekipa žaidžia Čempionų lygos turnyre.<br> FIBA nuotr.
Vilniaus „Ryto“ ekipa žaidžia Čempionų lygos turnyre: komandos treneris Giedrius Žibėnas.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Oct 18, 2022, 6:39 PM, atnaujinta Oct 19, 2022, 12:29 AM

Gera pradžia šįkart dar nebuvo pusė darbo – taip prasidėjo Herclijos ir Vilniaus komandų mačas.

„Rytas“ įspūdingai spurtavo 16:3 ir atrodė, kad Lietuvos čempionams nebus vargo nugalėti Izraelio atstovus. Po pirmojo kėlinio mūsiškiai buvo priekyje 31:14.

Tačiau antrame ketvirtyje vaizdas pasikeitė – spurtavusi 19:4 „Bnei Herzliya“ beveik pasivijo vilniečius: ekipas skyrė vos du taškai 35:33.

„Rytas“ vis dėlto neleido oponentams perimti iniciatyvą, vėl pabėgo 43:37, o ilsėtis išėjo pirmaudamas 44:40.

Po didžiosios pertraukos Izraelio komanda buvo prisivijusi vilniečius 48:49, tačiau „Rytas“ surasdavo jėgų spurtui ir vėl pabėgdavo 5–7 taškais.

Vis dėlto baigiantis kėliniui „Bnei Herzliya“ pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai – 60:59, o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 65:61.

Ketvirtame kėlinyje šeimininkai nurūko 73:67, tačiau „Rytas“ pabandė sugrįžti į kovą 74:75.

Priešpaskutinę minutę skirtumas buvo 79:77 šeimininkų naudai, kuris paskutinę minutę padidėjo iki 83:77.

Likus 38 sek. vilniečiai buvo atsilikę 83:85, tačiau jau likus kovoti 11 sek. tritaškį pataikė šeimininkai ir uždarė klausimą dėl nugalėtojo.

„Bnei Herzliya“: Julianas Gamble‘as 24 (5 atk. kam.), Maurice‘as Kempas 23, Chrisas Babbas 20 (5/12 trit.), Quintonas Hookeris 10 (6 atk. kam., 8 rez. perd.).

„Rytas“: Marcusas Fosteris 24 (4/6 trit., 8 rez. perd., 4 praž.), Martynas Echodas 16 (6 atk. kam.), Gytis Radzevičius 13, Gytis Masiulis 12, Margiris Normantas 5.

Pirmąsias Čempionų lygos rungtynes Lietuvos čempionai išvykoje 74:89 pralaimėjo prieš Tenerifės „Lenovo“ krepšininkus, o po to sekė ir du pralaimėjimai vietiniame fronte.

„Rytas“ namuose 88:92 nusileido Kėdainių „Nevėžiui“, o vėliau 71:78 krito ir prieš Jonavos „Cbet“.

Izraelio klubo startas Čempionų lygoje taip pat buvo nesėkmingas. „Bnei Herzliya“ primose rungtynėse išvykoje 70:86 nusileido Atėnų „Peristeri“ krepšininkams.

Čempionų lygos grupės varžybose dalyvauja 32 komandos. Jos pirmajame etape suskirstytos į aštuonias grupes, kurių varžybos vyks iki gruodžio 21 dienos.

Grupių nugalėtojai pateks į antrąjį grupių etapą. Pirmojo etapo grupėse antrąją ir trečiąją vietas užimsiančios komandos dėl teisės žaisti antrojo etapo grupėse kovos atkrintamajame etape.

Antrajame etape varžysis 16 komandų. Bus sudarytos keturios naujos grupės po keturias komandas, o po dvi stipriausias grupių ekipas pateks į atkrintamąsias varžybas.

Antrasis grupių etapas vyks nuo sausio 24 iki kovo 22 dienos. Ketvirtfinalio serijos bus žaidžiamos balandžio 4–19 dienomis, finalo ketvertas numatomas gegužės 12–14 dienomis.

Šis Čempionų lygos sezonas yra septintasis nuo tada, kai 2016 metais FIBA pertvarkė jos rengiamus vyrų klubų turnyrus.

Per praėjusius šešis sezonus net keturis kartus čempionėmis tapo Ispanijos komandos. 2017 ir 2022 metais nugalėjo Lagūnos San Kristobalio „Tenerife“, 2020 ir 2021 metais – Burgoso „San Pablo“.

Kitus du sezonus triumfavo Graikijos ir Italijos klubai. 2018 metais finalo rungtynes laimėjo Atėnų AEK, 2019 metais – Bolonijos „Virtus“.

Per pirmąjį Čempionų lygos turnyrą prie „Tenerife“ pergalės svariai prisidėjo šioje komandoje tuo metu žaidęs Marius Grigonis. Jis buvo išrinktas pirmojo finalo ketverto naudingiausiu krepšininku.

Praėjusį sezoną Čempionų lygos finale „Tenerife“ nugalėjo kitą Ispanijos komandą „Manresa“ 98:87. Finalo ketverte taip pat žaidė, bet pusfinalio rungtynes pralaimėjo Holono „Hapoel“ ir Liudvigsburgo „Riesen“, ketvirtfinalyje iškrito Klužo „Universitatea“, Malagos „Unicaja“, Strasbūro SIG ir Bursos „Tofaş“.

„Rytas“ anksčiau žaisdavo Eurolygos rengiamuose turnyruose, o bendradarbiauti su FIBA pradėjo tik prieš dvejus metus. Čempionų lygoje Vilniaus klubas debiutavo 2020 metų rudenį.

Debiuto sezonas buvo labai nesėkmingas. Vilniečiai pirmojo etapo grupėje laimėjo tik 2 iš 6 rungtynių ir užėmė paskutinę ketvirtąją vietą.

Praėjusį sezoną „Rytas“ pradėjo daug geriau ir tapo pirmojo etapo grupės nugalėtoju. Tačiau antrajame etape Vilniaus komanda užėmė tik trečiąją vietą ir į ketvirtfinalį nepateko.

Čempionų lygos ketvirtfinalyje dar nežaidė nė viena Lietuvos komanda. Anksčiau, kai turnyras buvo rengiamas kitokia sistema, Lietuvos komandos keturis kartus pralaimėjo atkrintamųjų varžybų aštuntfinalyje (formaliai pasiekė tokį patį rezultatą, kaip praėjusį sezoną „Rytas“). 2017, 2018 ir 2019 metais aštuntfinalio dvikovą pralaimėjo „Neptūnas“, 2020 metais – „Lietkabelis“.