S. Scariolo akcentavo „Virtus“ skirtas I. Brazdeikio pamokas: „Turime pasimokyti iš to“

Praėjusiame sezone Europos taurės aštuntfinalyje Panevėžio „Lietkabelį“ nuskriaudęs, o vėliau šį turnyrą laimėjęs Bolonijos „Virtus“ (2/1) klubas antradienį pajuto „Žalgirio“ (1/2) jėgą Kaune. Eurolygos trečiojo turo rungtynėse Kazio Maksvyčio auklėtiniai 68:65 pranoko svečius iš Italijos.

S.Scariolo treniruojama „Virtus“ kirto Kaune.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

Oct 19, 2022, 7:15 AM

Nors „Virtus“ kontroliavo reikalus pirmoje rungtynių pusėje, tačiau po pertraukos žaidimo schemas perbraižęs Kazys Maksvytis kartu su savo auklėtiniais svečiams užkūrė tikrą pirtį, kuri baigėsi aikštės šeimininkų pirmąja šio sezono Eurolygos pergale.

„Buvo fiziškos rungtynės. Sveikinu tiek „Žalgirį“, tiek ir šios komandos sirgalius, kurie sukūrė nuostabią atmosferą.

Gerai sužaidėme pirmąją rungtynių pusę, turėjome gerų momentų ir po pertraukos, tačiau pritrūko stabilumo. Vienas iš kertinių rungtynes nulėmusių momentų tapo 10 „Žalgirio“ puolime atkovotų kamuolių antroje dvikovos pusėje.

Mes taip pat prametėme 10 baudų metimų. Nepaisant visko, likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos dar turėjome penkių taškų pranašumą.

Pabaigoje viską lėmė žaidimas vienas prieš vieną. „Žalgiris“ sėkmingai užbaigė atakas, o mes ne. Turime dieną poilsiui ir stosime į kovą kitose rungtynėse“, – po dvikovos kalbėjo „Virtus“ strategas Sergio Scariolo.

61-erių krepšinio specialistas iš Italijos taip pat negailėjo šiltų žodžių į pergalę „Žalgirį“ atvedusiam Ignui Brazdeikui, kuris lemiamu momentu vertė taškus vieną.

„Manau, kad prieš jį (I.Brazdeikį -red.) gynėmės visai neblogai, ypatingai komandinėje gynyboje, bet pabaigoje praradome viziją, leidome jam lengvai prasiveržti. Mūsų gynėjai buvo apstumdyti, nebuvome tinkamai pasiruošę šiam kontaktui.

Reikia pagirti šį žaidėją. Jis geras krepšininkas, turime pasimokyti iš to“, – akcentavo italas.

Po patirtos nesėkmės S.Scariolo plačiau papasakojo apie komandos veterano 35-erių Milošo Teodosičiaus sportinę formą.

„M.Teodosičius nežaidė daugiau nei mėnesį. Jis dar toli nuo savo tikrosios formos, kol kas tai buvo vos antrosios jo rungtynės. Turime tinkamai prižiūrėti jo krūvius, kad viskas nesibaigtų trauma“, – samprotavo „Virtus“ strategas.

Tiek Bolonijos „Virtus“, tiek ir S.Scariolo į Eurolygą sugrįžo po ilgesnės pertraukos. Krepšinio specialistas iš Italijos pridūrė, kad šiame turnyre ypatingai yra jaučiamas kitas fiziškumo lygis.

„Tai yra krepšinis. Eurolyga nesiskiria nuo kitų turnyrų, bet Eurolygoje itin pasijaučia fiziškumas. Jis yra visiškai kitokio lygio. Turime žaidėjų, kurie neturi Eurolygos patirties, jie turi prie to prisitaikyti.

Šiuo metu mums trūksta stabilumo. Turime solidžiai žaisti ne 25, o 40 minučių“, – kalbėjo S.Scariolo.

Kitose Eurolygos dvigubos savaitės rungtynėse „Virtus“ ekipos lauks ne ką mažiau lengvas emocinis iššūkis.

Italijos klubas išvykoje turės suremti ietis su įspūdingu palaikymu garsėjančia Belgrado „Partizan“ (0/3).