Pergalingai LKL žygiuojantis „Žalgiris“ pirmąkart perlipo 100 taškų ribą ir nušlavė Utenos krepšininkus

LKL čempionate sekmadienį lyderė Kauno „Žalgirio“ (7/0) komanda namuose sutriuškino Utenos „Juventus“' (3/4) krepšininkus 109:76 (24:17, 22:22, 29:12, 34:25) ir iškovojo septintąją pergalę iš eilės.

Kauniečiai vietiniame fronte neklumpa.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2022-10-30 19:02, atnaujinta 2022-10-30 22:43

Kauniečiai pirmąkart šį sezoną perlipo 100 taškų žymą.

Pirmajame kėlinyje uteniškiai visiškai lygiai laikėsi kovoje (17:22), bet Keenano Evanso tritaškis ir Lauryno Biručio dėjimas vėliau po truputį priminė varžovams, kas yra favoritai.

Skirtumas tapo dviženklis (29:19), panašus jis laikėsi kurį laiką. Vis tik Ž.Skučas realizavo baudas, M.Paliukėnas irgi, tad Utenos komanda artėjo – 29:33.

Justino Alstono tritaškis rėžė atsilikimą iki minimalaus (34:35), čia galėjo įvykti lūžis. Jis įvyko, tačiau ne „Juventus“ naudai.

Svečiai rezultato nepersvėrė ir iniciatyvą iššvaistė, o kauniečiai tuo naudojosi į pertrauką išeidami pirmaudami 46:39.

Trečiame kėlinyje „Žalgiris“ parodė kitą veidą ir ėmė dominuoti.

Kevarriusas Hayesas žaidė puikią atkarpą, jo atakos niekaip nebuvo sustabdytos, E.Ulanovas dar pridėjo baudas, Karolis Lukošiūnas – penkis taškus paeiliui.

Taip „Žalgiris“ ėmė triuškinti varžovus (66:44), o kėlinį tolimu šūviu su sirena dar simboliškai uždarė Lukas Lekavičius – 75:51.

Kauniečiai pasidėjo pagrindus pergalei ir nebeiššvaistė persvaros.

Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas, „Žalgiris“ tolo tik labiau (87:57), o šimtąjį tašką komandai pelnė Liutauras Lelevičius. Jo sąskaitoje – 5 taškai.

„Žalgiris“ tapo rezultatyviausią šio sezono LKL pasirodymą surengusiu klubu, kuriam neprireikė pratęsimo.

16 taškų pelnęs Ignas Brazdeikis žaidė rezultatyviausią sezono mačą, Laurynas Birutis – taip pat (17 tšk., 4 atk. kam., 22 n.b.), o K.Hayesas gerino naudingumo rekordą (14 tšk., 8 atk. kam., 27 n.b.).

Kauno komandoje niekas nežaidė ilgiau 22 minučių (daugiausiai rungtyniavo K.Lukošiūnas), ant parketo pasirodė ir minutes tolygiai dalijosi visi 12 žaidėjų.

„Žalgiris“ rungtyniavo be poilsio gavusio latvio Rolando Šmito, o „Juventus“ dar pirmoje mačo dalyje neteko lyderio Alexo Hamiltono, kuris patyrė traumą.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 17 (7/7 dvit., 3/3 baud., 4 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 16 (3/6 trit., 5 atk. kam.), Kevarriusas Hayesas 14 (8 atk. kam.), Mantas Kalnietis ir Karolis Lukošiūnas po 10.

„Juventus“: Jawunas Evansas 18, Justinas Alstonas 13 (3/11 dvit., 8 atk. kam.), Keithas Bensonas 11, Žygimantas Skučas 10 (9 atk. kam.).

Eurolygoje permainingai kovojantys kauniečiai vietiniame fronte žengia be pralaimėjimų, beveik visas rungtynes laimėję užtikrintai.

Tuo metu uteniškiai sezoną pradėjo trimis pralaimėjimais, tačiau paskui atrado kelią į pergales.

Net 4 iš 6 jų rungtynių baigėsi trijų taškų ir mažesniu skirtumu.