Kosminis krepšinis Kėdainiuose: du pratęsimai ir taiklus šūvis iš vidurio aikštės

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) pirmojo etapo kovos tęsiasi, o trečiadienio vakarą Kėdainiuose užvirė itin karšta ir papildomų 10 minučių pareikalavusi dvikova, kurioje užfiksuotas ir kone įspūdingiausias sezono momentas.

M.Valinskas pataikė metimą iš vidurio aikštės.<br>LKL nuotr.

Nov 2, 2022, 9:15 PM

Gedimino Petrausko treniruojamas Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (2–1) namuose po dviejų pratęsimų 122:118 (19:19, 20:19, 18:23, 32:28, 16:16, 17:13) palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (0–3) ir turnyro B grupėje iškovojo antrąjį laimėjimą.

Nors visą mačą ekipos žengė koja kojon, ketvirtojo kėlinio paskutinę minutę atrodė, kad pergalę pasieks svečiai, turėję 4 taškų pranašumą likus vos 5 sekundėms.

Vis tik tritaškį realizavo Bradley Davisonas, o po dviejų taiklių pasvaliečių baudų metimų Mariui Valinskui užteko kiek daugiau nei sekundės, kad švystelėtų metimą iš savo aikštės pusės. Itin tolimas šūvis skrodė tinklelį atšokęs nuo lentos ir komandos keliavo į pratęsimą – 89:89.

Kieta kova ant parketo nusikėlė ir į papildomą laiką, viskas vėl sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. Likus 14 sekundžių Dustinas Ware'as dviem baudomis išlygino rezultatą – 105:105, o lemiamą išpuolį organizavę kėdainiečiai tikslo nepasiekė – prireikė dar 5 minučių.

Antrajame pratęsime Dustinas Ware'as įsūdė du tritaškius, tačiau netrukus baigė savo pasirodymą dėl 5 asmeninių pražangų. Artūro Žagaro benefisas vėl atsatė lygybę – 117:117. Vieną tašką baudos metimu pridėjęs Darylas Doualla suteikė trapų pranašumą šeimininkams (118:117), o kitoje aikštės pusėje prancūzas dar ir užgesino Corey Alleno-Williamso metimą, galėjusį persverti svarstykles oponentų pusėn. Galiausiai B. Davisonas baudomis įtvirtino savo ekipos pergalę – 122:118.

Pagrindinis „Nevėžio-Optibet“ pergalės kalvis – A. Žagaras. Latvis pelnė net 32 taškus (9/13 dvit., 3/4 trit.), atkovojo 5, o perėmė 7 kamuolius, išdalino 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 39 naudingumo balus.

Svečių neišgelbėjo nuostabus D. Ware'as, parketą palikęs su 30 taškų ir tiek pat naudingumo balų.

„Nevėžis-Optibet“: Artūras Žagaras 32, Bradley Davisonas 25, Timas Lambrechtas 19, Marius Valinskas 18, Danielius Lavrinovičius 17.

„Pieno žvaigždės“: Dustinas Ware'as 30, Martynas Pacevičius 18, Ignas Vaitkus 16, Evaldas Šaulys 11, Rihardas Kuksikas 9, Justas Furmanavičius, Džordže Dželetovičius ir Corey Allenas-Williamsas po 8.